Ester plus
26.10.19,13:17
Neviete mi poradiť, odhlásia som na stránke SP zamestnávateľa nakoľko ukončil pracovný pomer s posledným zamestnancom. Asi o týždeň prijal nového zamestnanca. Nejde mi zadať prihlášku zamestnávateľa a stále mi vypisuje, že "Prihlášku nie je možné zadať ak máte platnú registráciu a nezadali ste odhlášku."
misoft
26.10.19,11:41
Otázka znie: prečo si odhlasovala ZAMESTNÁVATEĽA? Ak ukončil PP s posledným z-com, stále je to zamestnávateľ.
A k tomu - neviem, ako sa registruje, ale istotne ešte stále v SP sú jeho identifikačné údaje, takže nie je možné jedného zamestnávateľa ešte raz evidovať.
Skúsiť sa prihlásiť doterajšími platnými údajmi! Pravdepodobne ešte je tam, len sa treba PRIHLÁSIŤ.
Ester plus
26.10.19,12:15
Prečo som odhlasovala: prikladám článok
Zamestnávateľ je povinný odhlásiť sa z registra zamestnávateľa do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.

Povinnosť oznámiť zánik zamestnávateľa z dôvodu odhlásenia posledného zamestnanca: ÁNO

Termín pri odhlásení posledného zamestnanca: do 8 kalendárnych dní od odhlásenia posledného zamestnanca

Termín pri ukončení činnosti zamestnávateľa: do 8 kalendárnych dní od ukončenia štatútu zamestnávateľa (Štatút zamestnávateľa zamestnávateľ stráca po odhlásení posledného zamestnanca).

Sankcia za nesplnenie povinnosti po odhlásení posledného zamestnanca (pri pokračovaní zamestnávateľa vo svojej činnosti):

odhlásenie z registra po lehote – za každý deň omeškania = 0,30 – 16,60 eur (najviac spolu 16 596,96 eur). V prípade preukázania zneužitia sociálneho poistenia sa horná hranica sadzby zvýši najviac o 200%
neodhlásenie z registra vôbec – za každý deň omeškania do dňa vykonania kontroly = 0,60 – 33,20 eur (najviac spolu 16 596,96 eur)
Zamestnávateľ sa odhlási z registra zamestnávateľov na tlačive “Registračný list zamestnávateľa”
kukučka
26.10.19,19:19
Zrus odhlasku zamestnavatela a prihlas noveho zamestnanca, malo by to byt v poriadku. Alebo pockaj do pondelka a zavolaj do SP.
avalik
26.10.19,19:27
misoft, nerobis s tym, nekomentuj
misoft
26.10.19,22:23
"Asi o týždeň prijal......" - takže ani asi nebolo potrebné....
avalik
27.10.19,06:19
misoft, s odhlasenim posledneho zamestnanca sa odhlasuje zo SP aj zamestnavatel ... ak by mal uctovnik/mzdar čakat vzdy len na 8. den ci nahodou zamestnavatel neprijme noveho zamestnanca, tak by nerobil nic ine ... ak zamestnavatel oznamil ukoncenie zamestnavania, uctovnik/mzdar si splnil povinnost a poslal odhlasku, takze tvoje komenty su o nicom
Mila123
27.10.19,07:43
Dušan, miešaš sa tu ako vareška....nepracuješ v tejto oblasti, nemáš praktické skúsenosti........
misoft
27.10.19,19:42
Ale som silikónová :D - inak ako písala - "Prihlášku nie je možné zadať ak máte platnú registráciu a nezadali ste odhlášku." - ešte nebol, nie je odhlásený. Takže by mala skúsiť sa najskôr prihlásiť.
To mi vraví LOGIKA!
avalik
28.10.19,06:35
nevies ako to funguje .... ty mozes mat odoslane, ale ich system to prezuva ... niektore veci aj 48 hodin kym je to spracovane