kuskus
28.10.19,08:08
Dobrý deň,

minulý piatok som skončil v práci, ale na to som ochorel. Nešiel som k doktorovi, lebo to nebolo nič také vážne a prihlásiť sa stačí do ôsmych dní. No choroba neprechádza a dnes som bol už u doktora a dal mi PN. Mám počkať, kým PN skončí a až potom sa ísť zaevidovať, alebo sa treba ísť zaevidovať už počas PN?

Ďakujem
Tweety
28.10.19,07:15
Počas DPN ťa nezaevidujú. Teraz už len počkaj na jej skončenie.
kuskus
28.10.19,07:27
Ďakujem Tweety, ušetril si mi cestu
veronikasad
28.10.19,07:46
Pocas PN ta na urade prace nezaeviduju. Ak pracovny pomer skoncil piatkom a PN zacala pondelkom, za vikend si musíš zaplatit zdravotné poistenie ako samoplatitel.
kuskus
28.10.19,08:01
Pracovny pomer skončil minulým piatkom (18.10.) a PN mi začala až dnes.
veronikasad
28.10.19,08:11
Pokial si teda nebol na UP, tak ten doplatok samoplatitela bude vacsi. Spätne ta uz teraz nezaeviduju
veronikasad
28.10.19,08:14
Este jedna poznamocka, PN zacala po 7 kal.dnoch, narok na nemocenské ti uz nevznikol, ak nebola vystavená spätne od piatku.
kuskus
28.10.19,09:24
to kôli tej PN? Nie som nejako vážne chorý (hoci mám antibiotiká) a tú PN som si pýtal hlavne kôli úradu práce, Môžem tú PN ignorovať a proste sa ísť zaregistrovať (to by som splnil termín do ôsmych dní) alebo to už teraz musím nechať tak kým PN skončí? Ďakujem
kuskus
28.10.19,09:27
nie tú PN mám od dnes, ale aké nemocenské? Veď už nie som zamestnaný?
Tweety
28.10.19,09:28
Kuskus, aby si bol spätne zaregistrovaný, tam je termín do 7 dní po skončení PP.
Tweety
28.10.19,09:35
Nárok na nemocenské by si mal, ak by DPN začala v OL, teda do 7 dní po skončení PP
kuskus
28.10.19,09:40
áno ďakujem, už to vidím.
veronikasad
28.10.19,10:57
Ak by si sa dohodol s lekárom ze ti ju vystaví od piatku (3 dni spätne može, ak si mal zdravotné problémy skôr) narok na nemocenske by ti vznikol. Záleží od teba či by si v prípade ponuky prace z UP bol schopný pracu vykonávať. Ak ano, daj si PN ukoncit. Teraz tam uz neplati 7-dnova lehota. Zaeviduju ta dnom, kedy tam prides.
Katy a R
28.10.19,19:45
úplne zbytočne si sa dal vypísať DPN .. lebo po 9-10tich dňoch už žiadna dávka nebude. (7 dňová OL)
A tiež si zbytočne prešvihol termín registrácie na UPSVaR - keby si dodržal, nemusel si doplácať ZP. (a podmienka je - do 7mich kal dní - ak chceš, aby ťa zaradili hneď po skončení PP!!!)
podľa mňa sa choď registrovať čo najskôr (ak vládzeš), aby si neplatil aj ďalej ZP - tú PNku nikde neodovzdávaj, resp povedz lekárovi, nech ju vystornuje. ätebe je nanič)
Ideálne by bolo, keby ťa vypísal od 25.10. - ale to už asik nepôjde. ?
kuskus
28.10.19,20:26
hej je to ako hovoríš s tou PN. Možno si dám ale nejaký čas od ÚP pokoj, aj za cenu platenia ZP. Stresuje ma tam byť, keď nemám vyjasnené, akú prácu hľadám ... no uvidím, čo s tým a ďakujem za príspevok
Katy a R
28.10.19,20:31
jasné - je to na tebe:) .. veď tá evidencia je len možnosť, nie povinnosť.. Ak zmeníš názor - a nebudeš mať robotu - môžeš hocikedy inokedy využiť evidenciu (aj to neplatenie ZP);)