Brano3D
04.09.06,17:23
Chcel by som poradiť v nasledovnej veci : Pracujem ako obchodník v spol s.r.o. Momentálne som riadne zamestnaný, no uvažujem prejsť na živnosť. Je to výhodné ? Prípadne ak treba doplniť informácie, budem sa snažiť pružne odpovedať.

Ďakujem.

B.
Danila
04.09.06,15:31
Ak si zamestnaný na TPP, tak by si mal zvážiť, prečo chceš byť SZČO. Najmä vzhľadom na vek, Tvoj príjem a pracovné podmienky.
Paula
04.09.06,15:33
Chcel by som poradiť v nasledovnej veci : Pracujem ako obchodník v spol s.r.o. Momentálne som riadne zamestnaný, no uvažujem prejsť na živnosť. Je to výhodné ? Prípadne ak treba doplniť informácie, budem sa snažiť pružne odpovedať.

Ďakujem.

B.

Pozri si napr. i túto debatu:


http://www.porada.sk/showthread.php?t=31865&highlight=%BEivnos%BB
Brano3D
06.09.06,07:05
Mám 24 rokov, pracujem na TPP a prečo by som chcel prejsť na živnosť ? Neviem presne ako je pre zamestnávateľa výhodné, aby som bol zamestnancom na TPP v porovnaní zo živnosťou. Môj zárobok sa pohybuje od 6000 do 35000 v čistom záleží fakt od mesiaca ( priemer cca 18.000,- v citom mesacne ) Popri zamestnaní spravím príjem na rôznych ( legálnych :-) ) aktivitách cca 30.000 rocne - plánujem toto čislo budúci rok znásobiť tak 5x.

Cielom prejst do pomeru zivnostnik - s.r.o. je setrenie na daniach a dokladovanie prímou z externej cinnosti.
Co sa tyka pracovneho casu, miesta v kancelarii, vyutitie firemneho telefonu ako do teraz - len ina forma vypalcania.

Je to možné / výhodné ?

Ďakujem.

Braňo.