Tinkasxxx
28.10.19,14:30
ahojte, písala som ja na FS ale jasnej odpovede som sa nedopátrala...tak skúsim aj tu....môže ubytovacie zariadenie vystaviť faktúru za pobyt napr. 5dní po ukončení pobytu s tým, že pri odchode dostane hosť "len" hotelový účet a doklad z kasy o úhrade faktúry, na ktorom ale nie je číslo faktúry..snažíme sa prísť na nejaký normálny spôsob čo sa týka faktúr a príspevkov na rekreáciu.....
Onko
28.10.19,16:24
Zbytočne si to komplikujete, na preplatenie príspevku na rekreáciu nie je treba vyslovene faktúru, ale nejaký doklad, ktorý preukazuje, že zamestnanec v nejakom termíne na rekreácii bol. Ak neviete meno zamestnanca a iné povinné údaje tlačiť priamo cez kasu (niektoré kasy to umožňujú), tak predpokladám, že "hotelový účet" tieto informácie obsahuje. A na bločku z kasy tlačiť číslo hotelového účtu, aby bolo jasné, že to bolo uhradené v hotovosti. Zamestnanec pri žiadosti o príspevok predloží hotelový účet a bloček z kasy.
Tinkasxxx
28.10.19,16:59
ved práve....my si to komplikovat nehceme ale bohužial vsade je publikovaná výhradne faktúra a v beznej praxi tak ludia a zamestnavatelia nic iné neuznajú len faktúru..host uz vo dverách ani bú ani mú a prvé čo z neho vyjde "chcem faktúru".....na recepcii sa vystavuje kvôli rekreačným príspevkom 95% len faktúra..a ak nechceme prísť o hostí tak tie faktúry jednoducho vystaviť musíme.....a to nehovorím o tom, kolkokrát faktúru ešte upravujeme lebo zamestnavatel tam chcem mat toto, potom treba ine doplnit a podobne....
marjankaj
28.10.19,17:52
Ak nie ste platitelia DPH, tak to čo vystavujete nie je faktúra. Ale klienti tomu aj tak nerozumejú a zrejme ani zamestnávatelia.
Onko
28.10.19,18:40
No pokiaľ chcete zákazníkom vystavovať faktúry, tak určite to nepôjde navrhovaným spôsobom. Doklad z kasy nemôže obsahovať iba "Úhrada faktúry bez čísla", musí tam byť nejaké číslo, väzba na konkrétny doklad. Najlepšie by bolo nevystavovať ďalší doklad, ale namiesto "hotelového účtu" vystavovať rovno "faktúru". Predpokladám, že na 99% ten účet obsahuje všetky náležitosti faktúry, len bude treba tam zmeniť názov na "Faktúra" a možno pár informácií doplniť.
capricornus.rd
29.10.19,06:15
Ja by som navrhla prideliť tomuto druhu faktúr nový číselný rad - číslovanie faktúr tohto druhu samostatne a zapisovať ich do dákej zvláštnej ručnej evidencie aby ste mali vždy aktuálne číslo novej faktúry ktoré zadáte pri úhrade do eKasy.
Tinkasxxx
29.10.19,11:01
ved práve pri odchode je v rade 30 ludí..z tých 28 chce faktúru a svoje vlastne požiadavky čo v nej...je to neunosné...a ked to nemajú za 2min tak samozrejme nervozita stupa...tak sa snazíme vymysliet nejaký iný postup....dodatočné vystavenie FA sa nám zdalo ako najlepšie len tiež nie som stotoznená s tým, ze na doklade z kasy nie je číslo faktúry.....