Adorable
29.10.19,10:56
Dobrý deň, prosím o radu, máme kotol Junkers ceraclass acu zws25, kondenzačný na plyn so vstavaným zásobníkom na ohrev teplej vody 42 litrov (cca), po návšteve 2 servisných technikov a odstránení zhoreného tesnenia v odvádzači spalín nám kotol len kúri, aj to len pri nastavení temperovania pri 21 st.. ohrev vody, ktorý bol celé leto bez problémov skončil prvým prepnutím len na kúrenie začiatkom októbra. Kotol sa príliš rýchlo nahreje na vysokú teplotu a pred dosiahnutím 60 st. sa "vyhodí" do chyby (4x bliká krátko, raz dlho). minulý rok sme mali poruchu čidla, ktoré automaticky prepínalo vodu a kúrenie. nepodarilo sa to vyriešiť tak otáčame manuálne kúrenie/ohrev. ak by bola zapnutá voda aj kúrenie v polohe 2 alebo 3, kotol pri začatí napr. ohrevu alebo kúrenia automaticky ide "do chyby". kotol má 8 rokov.
prosím je ešte možnosť riešenia alebo si máme pripraviť opäť 2 tisíc EUR na nový??
Ďakujem za radu.
Sme z okolia BA, tip na spoľahlivého technika pomôže aj keď viem, že je sezóna.
Denisa
pavol54
29.10.19,10:49
Nie som odborník ale mne tiež podobný junkers nefungoval dobre, dvaja či traja radcovia - nič. až som zavolal asi dobrému odborníkovi, vyčistil totálne zanesený filter, natlakoval expanzku, a kotol šlape pár rokov, dúfam že to neurieknem. a povedal, toto si nabudúce spravíte aj sám
Adorable
29.10.19,12:06
Ďakujem, prosím o aký filter ide, dokážeme to urobiť sami? nie som si istá, neviem, či jeden z tých dvoch vôbec filtre čistil... ak by to bolo takéto jednoduché, tak to by som zostala v úžase. zatiaľ je to vraj chyba "v elektrike" a to sa neoplatí opravovať.
pavol54
29.10.19,14:42
filter upchatý vo vodnom okruhu, čerpadlo malo problém s cirkuláciou, tak horák bol blokovaný čidlom teplej vody vraj.
Adorable
29.10.19,15:16
Dakujem pekne,tak to este raz skusime s opravarom.
Roman804
29.10.19,15:32
skúsil by som ako už píšu, natlakovat expansku, a vnútri može byt este jedna , ja mám takto dve, plus prečistiť, odtoky z hadíc na odtok vody ,môžu byť zanesené tým slizom spinou atd, orečistiť ich už od vnutri kotla,niekedy stačí aj toto, dalej iba odborník, može byť vadná aj riadiačka, aj nejaký kondenzátor v riadiačke, mal som to tak a ani odborník to nezistil,až sám som si to dal prekontrolovať,a opraviť
Adorable
29.10.19,16:52
Dakujem pekne za tipy,skusime to,ono je problem vobec niekoho zohnat na opravu v tejto sezone.chlapik,co instaloval,dava ruky prec.nadej zomiera posledna:).
vicktor
30.10.19,07:43
Ten, ktory instaloval ma certifikat od Junkersa a dava ruky prec? Tak sa obrat na firmu Junkers nech ho preskolia alebo poslu niekoho ineho.
Adorable
14.11.19,09:22
Prisiel starsi pan,pozrel,vycistil zvnutra,vymenil zakladnu dosku a kotol bezi bez problemov,novy za 2600 eur netreba,len to chcelo dobre zanalyzovat problem a trochu snahy.velmi ocenujem takyto pristup,setri peniaze aj zivotne prostredie.