Roman804
29.10.19,16:19
Ahojte, vie mi niekto povedať či sa nejako na stk kontroluje či auto má senzory tlaku pneu , ked je bud 2014 alebo mladšie ako 2014. samozrejme pri situácii ,že to mám v aute zmazané a nevykazuje mi žiadnu chybu. Ale skôr je otázka či to vôbec automaticky pozerajú.
Druhá otázka či pri nehode na toto nejako pozerá obhliadajúci ? normálne to nemá ako zistitť , ventil trčí ako na inom aute, len viem že sú aj nejaké meračky na to , ked vám ich napríklad chcú v pneuservise skontrolovať, dakujem za odpovede zo skúseností a nie dohady, pekný den prajem, myslím že to pomôže aj daľším
misoft
29.10.19,15:29
Od 1. novembra 2014 platí smernica EU o systémoch kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pre všetky novo prihlásené vozidlá.

Ak si však majiteľom vozidla, ktorý tento systém nemá, nie je povinnosť tento systém dodatočne montovať.
Záleží teda - či ti na STK uveria, alebo nie, že to si nemal namontované.....
EÚ niečo nariadi a ostatní musia skákať ako debili....
vicktor
29.10.19,15:55
Ked nechces dohad, nenapisem, odvod si ho sam.
Poistovak pri obhliadke rozbiteho celneho skla spravil asi 50 fotiek vratane vsetkych 4 kolies, teda rozmerov. Ako to suvisi? So sklom nijako, s hladanim vyhovoriek ano.
buchač
29.10.19,15:58
Problem s STK pokial jazdite bez senzorov alebo s chybovou hlaskou.
https://www.topspeed.sk/viete-co-je-tpms-system-ake-ma-vyhody-/14351

Pri nehode sa pozerá na všetky okolnosti, ktoré mohli spôsobiť nehodu.

P.S.:
.....jáááák fasa, že nemám hentú ujovinu...
Roman804
29.10.19,18:37
ahoj dakujem za reakciu, članky mám prejdené, ide mi o priamu skúsenosť, píšem že chybová hlaška nebude
buchač
29.10.19,18:52
chcú v pneuservise skontrolovať, dakujem za odpovede zo skúseností a nie dohady
----------------------
Ako som uviedol, našťastie nemám hentú íčovinu na pneu.

Dohady ?
No ja neviem, ale z linku vyplýva, že nejaká tá kontrola na STK bude...či ?

================
odpovede zo skúseností a nie dohady, pekný den prajem, myslím že to pomôže aj daľším
------------------------
Ale šak choď na kontrolu...čo ti bráni ???
Veď v konečnom dôsledku budeš mať skúsenosť a nie dohady...a v neposlednej miere sa podelíš o túto, takže pomôžeš aj ďalším.
vicktor
30.10.19,07:53
Ale on mal senzory ako doplnkovu vybavu, nie povinnu.
misoft
30.10.19,15:41
Ak to bola doplnková - nie je povinnosťou to mať.
Roman804
31.10.19,04:41
STK mám až o rok nepôjdem tam predsa skôr a pýtať sa tam aby som im dal návod ako ťahať peniaze za opravne STK tiež nie
Roman804
11.04.20,06:47
chalani tak po čase, bol som na stk, bez senzorov a žiaden problém