K.A.T.K.A
04.09.06,19:11
Reagujem ešte na Citát - odpoveď na moju otázku v jednej diskusii (za odpoveď veľmi pekne ďakujem, ale neviem ako to nastaviť v MRP):
Pôvodca textu príspevku: matafe
Ak zamestnanec dosiahol dôchodkový vek 9.8.2006, potom
Starobné poistenie - platí sa normálne
Invalidné poistenie - neplatí od 1.8.2006 ani on, ani zametnávateľ, čiže IP bude už za august nulové
Nemocenské poistenie - neplatí až vtedy, ak má priznaný dôchodok so soc. poisťovne (Napr. Dôchodok je priznaný k 9.8.2006, rozhodnutím soc. poist z 20.10.2006, potom tento zamestnanec nie je nemocský poistený od prvého dňa mesiaca, ku ktorému mu bol dôchodok priznaný, čiže od 1.8.2006 a neplatí nemocenské poistenie ani on, ani zamestnávateľ.)
Táto časť je podľa mňa "komplikovaná", pretože to, že zamestnanec nebude nemocensky poistený od augusta sa dozvieme až v októbri ...
Poistenie v nezamestnanosti - rovnako ako nemocenské poistenie.


Ešte by som potrebovala poradiť, ako to nastaviť v programe.... Používame MRP-Mzdy a personalistika. Keď tam zadám, že od augusta 2006 - starobný dôchodca, nevidím žiadny rozdiel vo výpočte mzdy, všetko odvody sú stále rovnaké. Rozhodnutie síce zatiaľ stále nemám, ale ako som sa dočítala, tak IP platiť už nemáme. Tak ako to teda vlastne je? Poraďte mi prosím. Ďakujem
K.A.T.K.A
05.09.06,14:09
to mi fakt nikto neporadí ???
ako to vlastne mám teda urobiť?
pomôžte mi prosím, neviem čo s tým...
lenkak
05.09.06,15:49
nastav si každé poistenie zvlášť v Pracovnom pomere u daného zamestnanca v záložke poistné.