petrixpeto
05.09.06,00:05
sro1 poskytuje sro2 sluzby, ktore fakturuje sro1 mesacne a sro 2 ich uhradza. sro 2 vsak chce mne ako zamestnancovi sro1 dat do uzivania vlastne motorove vozidlo,lebo som super a vazia si ma. Problem je vsak v tom, ze jednak som neni zamestnancom sro2 a ani moj zamestnavatel sro1 nechce mat s tym ziadne naklady(ani platit mi benzin, ani platit sro2 za pouzivanie vozidla ani nic) a jednak sro2 nechce po mne, aby som ja osobne cokolvek znasal( ani pouzivanie vozidla ani benzin).Ako to urobit pravne a uctovne,aby sro1 nemala s tym naklady(refakturacia ceny pouzivania a zvysenie faktury za sluzby o zaplateny moj benzin alebo ina forma) a sro2 nemala s tym uctovne problem,ze vozidlo uziva ina osoba a este aj sro 2 mu hradila benzin a pod.

Teda je mozne riesenie ak sro1 na zaklade zmluvy si prenajme vozidlo od sro2, sro 2 bude fakturovat prenajom a sro 1 ho bude musiet zaplatit,,ale kedze sro 1 nechce mat ziadne naklady bude musiet navysit fakturu za poskytovanie sluzieb o sumu prenajmu,co uhradi sro2 a navysit este aj o naklady za benzin,co spravim. Teda sro2 bude fakturovat na zaklade zmluvy napriklad 10.000-sk mesacne za prenajom vozidla sro1, sro 1 poskytne sluzby za 30.000-sk sro2, benzin bude 10.000sk co ja spravim,teda sro 1 vyhodi fakturu 50.000-sk za sluzby akoze(bude tam cena sluzieb, cena za prenajom vozidla a zaplateny benzin) ale v tom pripade bude musiet asi fakturovat este viac, lebo za tych 20.000-sk navyse,co dostane zaplatenych od sro2 musi zdanit ako prijem 19 percentnou danou z prijmu,teda bude sro1 skodovat o 3800-sk ,co nik nechce,ani sro1 ani sro2}teda asi cca 55000-sk),,,ale zasa nechcem ani robit navyse naklady sro2( len pozor sro2 nema v predmete cinnosti prenajimanie hnutelnych veci ani vozidiel)

Alebo co vymysliet? ze budem pouzivat sro2 vozidlo len tak na doveru a budem im davat bloky za benzin, co mi budu preplacat priamo mne a vykazy o vozidle budem pisat ja ale ich bude podpisovat nejaky zamestnanec sro2,ze akoze on to jazdil,aby to mali uctovne ok vo firme a aby mi uhradili naklady za benzin,a zaroven sro1 nebude s tym mat ziadne naklady,alebo co s tym?
Jana2004
05.09.06,04:55
V sro2 nech ťa zamestnajú na kratší pracovný čas a potom môžeš používať legálne aj ich vozidlo.
petrixpeto
05.09.06,09:37
V sro2 nech ťa zamestnajú na kratší pracovný čas a potom môžeš používať legálne aj ich vozidlo.


nie nie, proste nemozem tam figurovat nijak v sro 2 v ziadnom zamestnaneckom vztahu
Danila
05.09.06,09:56
nie nie, proste nemozem tam figurovat nijak v sro 2 v ziadnom zamestnaneckom vztahuTak potom nie je ani iné riešenie v medziach zákonov na základe toho čo uvádzaš. To čo navrhuješ v závere, je proti zásadám tejto Porady. V dobrom.
petrixpeto
05.09.06,10:03
pozri ale ja potrebujem riesenie,,nie moralizovanie,,sak v medziach zakonov a aj tejto porady nieco vymysliet ako je to mozne,ja nenavrhujem nic,,proste potrebujemriesenie ako ako zamestnaec sro 1 pouzivat vozidlo sro2 a aby mi sro 2 vsetko platitli aj ucty aj pod a nemali problem s blokmi a s tym,ze uzivam ich vozidlo