stratena
05.09.06,05:35
Dobry den som zaciatocnicka mzdarka a dufam, ze sa tu najde dobra dusicka a pomoze mi.
1.Zamestnanec pracuje na TPP a zároveň včera nastúpil na dohodu v inej organizácii. Kde vsade ho musím prihlasit v akych instituciach?ako ho mam prihlasiť?treba tlacivo?Kde najdem to tlacivo?
2.Jedna zamestnankyna sa vydala a treba nahlasit zmenu priezviska kde vsade?Akým sposobom?treba ist na socialnu poistnovu, do zdravotnej a kde vsade?
Dufam, ze mi pomozete, dakujem velmi pekne
VERONIKA6
05.09.06,04:09
Dobry den som zaciatocnicka mzdarka a dufam, ze sa tu najde dobra dusicka a pomoze mi.
1.Zamestnanec pracuje na TPP a zároveň včera nastúpil na dohodu v inej organizácii. Kde vsade ho musím prihlasit v akych instituciach?ako ho mam prihlasiť?treba tlacivo?Kde najdem to tlacivo?
2.Jedna zamestnankyna sa vydala a treba nahlasit zmenu priezviska kde vsade?Akým sposobom?treba ist na socialnu poistnovu, do zdravotnej a kde vsade?
Dufam, ze mi pomozete, dakujem velmi pekne
Každý pracovný pomer aj na dohodu musíš prihlásiť registračným listom na sociálku. Nahlasuješ iba pracovný pomer ktorý je uzatvorený v Tvojej firme. Pracovný pomer prihlasuješ aj do zdravotnej poisťovne hromadným oznámením /nie dohodu o vykonaní práce/. Dohodu o vykonaní práce a aj zmenu priezviska nahlasuješ taktiež RL FO do soc. poisťovni. Všetky tlačivá nájdeš keď pohľadáš tlačivá a personálne. Akýkoľvek vznik pracovného pomeru si povinná nahlásiť do sociálky pred nástupom do pracovného pomeru. Ostatné zmeny stačí nahlásiť do 8 dní.
nikulik
05.09.06,04:13
1. Ako je to myslené, že pracuje na TPP a nastupil ako dohodár do inej organizácie? Že pracuje u Vás už dlhšie a nastúpil aj do inej firmy? Ak je to tak, tak ty nemáš ako mzdárka žiadne povinnosti. To, že má dve práce, to už je jeho vec. A v tej firme, kde je na dohodu ho musia prihlásiť do SP ako dohodára. On sám už potom musí ísť do ZP a platiť si zdravotné.

2. Pri tomto si nie som ista, ale myslím, že je to tak, že ti musí dať kópiu sobášneho listu, ktorú pošleš do sociálnej aj zdravotnej poisťovne. Ale nie som si istá.
stratena
05.09.06,04:30
no ale ten dohodar som ja a teraz pracujem v jednej firme na TPP a v tej druhej mam dohodu o vykonani prace. zmeskala som tu registraciu v socialnej poistnovni budu mi robit problemy ked tam pojdem az dnes?nastupila som od 1.9.2006. A nechapem ako je to v tej zdravotnej poistovni co tam musim ist zaplatit?
horka
05.09.06,04:33
1. Tlacivo na prihlasenie zamestnancov do SP najdes na www.socpoist.sk navrchu v pravo malym napisane formulare, vyberies si typ poistneho uplne naspodu vsetky a potom registracny list FO. Je to v PDF a da sa to ulozit na PC a mozes to mat k dispozicii vzdy. Dohodarov do ZP nenahlasujes.
2. Zmenu priezviska by som do SP nahlasila tiez registracnym listom a zaskrtla by som kolonku zmena. A sobasny list by som prilozila.
VERONIKA6
05.09.06,04:35
no ale ten dohodar som ja a teraz pracujem v jednej firme na TPP a v tej druhej mam dohodu o vykonani prace. zmeskala som tu registraciu v socialnej poistnovni budu mi robit problemy ked tam pojdem az dnes?nastupila som od 1.9.2006. A nechapem ako je to v tej zdravotnej poistovni co tam musim ist zaplatit?
Radšej neskôr, ako vôbec.
stratena
05.09.06,04:38
a potom idem priamo na pobocku to odovzdat? a s tou zdravotnou nic?
sojana
05.09.06,04:44
Ty ako zamestnanec nemáš žiadne prihlasovacie povinnosti. V prvom PP ťa prihlásil do sociálky a na zdravotku tvoj zamestnávateľ. Keď si uzatvorila dohodu o vykonaní práce, tak bolo tiež povinnosťou zamestnávateľa, aby ťa prihlásil na sociálku. A do zdravotnej poisťovne nebudeš platiť žiadne odvody z dohody, pretože máš štatút zamestnanca, keďže pracuješ aj na hlavný pracovný pomer.
Ak som správne pochopila a vydala si sa, tak zmenu priezviska treba nahlásiť zamestnávateľovi /ľom/.
stratena
05.09.06,04:51
ale ja som zaroven aj mzdova uctovnicka a musim to urobit sama tak musim ist na socialku a odniest to tam?
VERONIKA6
05.09.06,04:55
ale ja som zaroven aj mzdova uctovnicka a musim to urobit sama tak musim ist na socialku a odniest to tam?
Keď Ti to vyplýva z Tvojej funkcie, tak áno. Odnes to, nemaj strach, oni Ti nepovedia nič, iba ak by si dostala kotrolu. A daj si potvrdiť fotokópiu toho RL FO. Dá sa to poslať aj poštou, já to tak praktizujem, ale iba v tom prípade, ak je na to dosť času. Keď mám niekde prešvihnutý termín, idem osobne. Keď budeš posielať poštou, tak vždy aj s kopiou, oni Ti ju potvrdenú zašlú späť.
stratena
05.09.06,04:58
dakujem ani neviete ako ste mi pomohli
marcik
23.10.06,03:48
Firma ma sidlo v ZH a berie do HPP zamestnanca s trval.pobytom v PD,zamestnanec bude vykonávať rôznu činnosť po celej republike. Treba ho nahlásiť v ZP a SP ale kde? Podľa miesta bydliska PD?alebo podľa sídla firmy v ZH?
Jozefsp
23.10.06,04:24
Zamestnanci sa do ZP a SP prihlasujú podľa sídla firmy.
marcik
23.10.06,04:29
Vďaka.Chcela som si to len potvrdiť, lebo ja mám iba naše firmy a zamestnancov od nás. Ale jeden nikdy nevie.