Opicaškorica
04.11.19,20:07
Vedieme si evidenciu pracovného času elektronicky, zmeny mi zadáva nadriadený zamestnanec každý deň od 07:30 do 15:30 hod.pracovnú cestu. Avšak moja pracovná pozícia spočíva v tom , že chodím zastupovať na rôzne prevádzky v okrese a tým pádom aj rôzne rozvrhy práce. Takže je deň keď mám odpracované napr. 9,5 hod. Alebo sú zmeny rozvrhnuté ako delené, čo zemestnanci majú zohľadnené v mzde ale ja nie. Je takýto postup evidencie správny?
Ďakujem
ivka70
05.11.19,06:03
9,5 hodiny je cista praca na prevadzke alebo to ratas aj s casom cestovania tam a spat? Kolko na tych prevadzkach realne pracujes?
Opicaškorica
05.11.19,16:03
Pracovný čas , pracovnú cestu si nevediem ako pracovný čas . Niekedy 7,5 hod , niekedy 6,5 hod Inokedy 8,5 hod. Podľa toho akú pracovnú zmenu má zastupovaná osoba.
ivka70
05.11.19,16:42
Tak potom je pocitanie pracovneho casu v poriadku. Cas straveny cestovanim sa do pracovneho cadu nepocita a pocitaju ti cely tvoj denny cas podla zmluvy.
To, co mas mat v zmluve ohľadom mzdy, kedze zastupujes a stale cestujes, si musis dojednat v zmluve. S pocitanim casu to nesuvisi.