trio trnava
04.11.19,20:38
mam novu ekasu a prideleny kod na druhu staru este neprerobenu,možem použivat obe novu aj staru neprerobenu do konca roka?
vango
13.11.19,09:48
Nie, nemôžte. ak uz mate ekasu, na starej pokladnici už nemôžte blokovať
trio trnava
13.11.19,11:50
Odpísali mi z daňového vraj môžem do konca roka pouzivat hociktorú,ak by mal niekto podobnú otázku,každopádne ďakujem za odpovede
kopretinka
13.11.19,11:58
Ale nie obe súčasne
trio trnava
13.11.19,12:24
A ak potrebujem obe,na jednej sa nestiha
veronikasad
13.11.19,12:29
Neverím, prilož to stanovisko DU, aj tvoj dotaz
vango
13.11.19,13:19
aj ja silno pochybujem.

Zo stránky finančnej správy:
Finančná správa upozorňuje, že podnikatelia, ktorým bol pridelený kód pokladnice eKasa klient, by nemali čakať a tržby by mali čo najskôr začať v systéme evidovať. Vyhnú sa tak zbytočnému stresu počas posledných koncoročných dní, a tým aj pokute. eKasa je totiž povinná od 1. júla pre všetkých podnikateľov, ktorí aj doteraz evidovali tržbu. Jediná úprava nastala iba pri pokutách, keď poslanci NR SR zaviedli prechodné obdobie do konca roka pre neudeľovanie pokút tým podnikateľom, ktorí požiadali o pridelenie kódu eKasa klient a čakajú na dodanie svojej online registračnej pokladnice.
Finančná správa upozorňuje, že evidovať tržby v systéme eKasa musia všetci podnikatelia okamžite po dodaní online registračnej pokladnice od svojho výrobcu, dovozcu alebo distribútora. Prechodné obdobie na neudeľovanie pokút bolo zákonom upravené len preto, aby mali podnikatelia čas zabezpečiť si eKasu od svojich výrobcov. Neznamená to, že eKasu do konca roka používať nemusia.


A keďže vy už máte dodanú ekasu, musíte blokovať iba na nej. Lebo blokovanie na starej je v tomto prípade už protizákonné.
vango
13.11.19,13:23
Odklad pri ukladaní pokút sa vzťahuje iba na subjekty, ktoré doteraz evidovali tržby v ERP, požiadali o kód pokladnice eKasa klient pre online registračnú pokladnicu (ORP), ale ešte im nebola dodaná. Tieto subjekty môžu po 1. júli 2019 používať ERP so zrušeným daňovým kódom pokladnice, avšak len do času, kým nebudú mať od výrobcu dodanú ORP. Finančná správa upozorňuje, aby si prechod na eKasu nenechávali na poslednú chvíľu a k systému sa pripojili čo najskôr. Vyhnú sa tak časovej tiesni na konci roka.
veronikasad
13.11.19,13:24
Klient písal tiež a dostal odpoveď totožnú s poslednou vetou v predchádzajúcom komentári ...
veronikasad
13.11.19,19:37
Cital si pozorne prvú vetu? Tebe este ekasa nebola dodaná? V otazke pises niečo ine... FS posielala tento tyzden uz druhé upozornenie v elektronickej schránke...
trio trnava
13.11.19,20:20
Mám ešte starú kasu neprerobenu,požiadala som o dva kódy nakoľko potrebujem dve kasy do jedného stánku,nestíha sa na jednej,prišla mi minulý týždeň aj nová ekasa,tá už je zaevidovaná,tak som pisala,či môžem používať obe,skúsim to zajtra skopírovať,čo mi poslali z DU
vango
14.11.19,08:26
Tak to je iný prípad. Keď máte dva kódy a dve pokladne, tak tú ktorá ešte nie je prerobená naozaj môžete používať do konca roka.
veronikasad
14.11.19,08:39
Doteraz si tiez používal dve pokladne?
trio trnava
14.11.19,08:41
Ďakujem pekne,ja som používala starú doteraz,teraz som vybavila novú,tak preto som to chcela vedieť,obe budem používať až na trhoch,teraz nepredávame,ďakujem vsetkym