mona091
05.11.19,10:44
Pekny den, nerozumiem vypoctu pripoistenia PN-ky cez komercnu poistovnu,
prosim, ako sa pocita? je to rozdiel, medzi vyplatenou pn-kou do vysky cisteho priemerneho platu, ak poistena suma je vyssia, ako tento rozdiel, tak sa vyplati len aktualna hodnota, ak je nizsia poistna suma, tak menej?

alebo rozdiel hrubeho platu medzi vyplatenou pn-kou zo soc. poist. a poistnou sumou do vysky rozdielu?

alebo ako?
dakujem
ivka70
05.11.19,09:47
a my vieme ake mas zmluvne podmienky?
prestuduj si zmluvu
mona091
05.11.19,10:03
obehala som poistovne, chcem sa dat pripoistit, poradcovia mi to vykladaju nezrozumitelne,
ale zistila som, ze princip pripoistenia je vo vsetkych komercnych poistovniach rovnaky, a odvija sa od platu.
no neviem zistit, ci poistna suma je rozdielom medzi cistym alebo hrubym platom (dennym/mesacnym), a vyplatenou PN-kou zo socialnej poistovne
podla toho by som zvazila vyhodnost tohto poistenia
ivka70
05.11.19,10:05
Vykaslala by som sa na takeho poradcu, co mi nevie vysvetlit ako funguje produkt,ktory mi ide predat ..... ziadaj to od nich, musia mat aj priklady nachystane ....
mona091
05.11.19,10:07
volala som aj cool linky, cakam, co mi zavolaju spat, lebo ani tam mi to nevysvetlili "po lopate"
Katy a R
05.11.19,10:24
V podstate ide o to - aby si dostala niečo na vyrovnanie straty. Ale ako sa presne počíta - to už záleží od konkrétnych poistných podmienok a zmluvných dojednaní. Tie si naštuduj (ak ti "poradca" nevie poradiť). Máš k dispozícii x roznych variant.
napr!!! sa môžeš poistiť aj tak, že dostaneš 10 eur na deň ... každá poisťovňa má svoje produkty pre riešenie konkrétnej udalosti a nemusia byť rovnaké!
mona091
05.11.19,10:39
prave o to ide, ja si mozem dat 10,20, 5 eur na den, -kolkokolvek, ale princip je v tom, ze ja si mam dat ten rozdirl straty podlaa platu, len stale neviem, ci hrubeho alebo cisteho, a na zaklade toho rozdiel medzi vyplatenou PN-kou, a mojou poistnou sumou.
pretoze, ak si aj dam napriklad 20 eur den, pri poistnej udalosti poistovna preveruje socialnu poistou vyplatu nemocenskeho, a podla toho aj moju poistnu sumu, len neviem, z coho sa rata tento rozdiel straty
mona091
05.11.19,10:41
preto sa pytam skusenejsich, hlavne poistovakov
Katy a R
05.11.19,10:45
no ale to je v tých podmienkach - konkrétny produkt - sú rôzne, tiež konkrétna poisťovňa (a hlavne! - teba si zrátať, že či sa to vôbec oplatí;))
mona091
05.11.19,11:21
konecne som nasla info, pripajam ho, aby aj ini poznali princip komercneho poistenia pn-ky, nie stale sa oplati:

podmienok je viac, ale co je dolezite, okrem ineho:

3. Výška poistnej sumy pre poistenie PN je obmedzená príjmom poisteného

Na rozdiel od napr. poistenia smrti, alebo poistenia trvalých následkov úrazu je poistná suma v prípade poistenia PN obmedzená.

Logikou poistenia PN je, že toto poistenie má doplniť príjem poisteného v čase, keď je na PN do výšky jeho aktuálneho príjmu.

Tzn. , že ak je napríklad príjem poisteného 800 eur v čistom a v prípade PN - by poberal zo sociálnej poisťovne cca 500 eur , tak poistenie PN z komerčnej poisťovne by mu malo dorovnať príjem maximáne do výšky 800 eur.

Poistenie PN by sa malo v takom prípade pohybovať niekde okolo sumy 10 eur na deň . ( 10 € x 30 dní = 300 €/ mesiac )