Sylviaa
05.11.19,16:46
Totiž máme niektorí učitelia takú dilemu. Na rozdiel od iných povolaní máme dovolenku, ktorú je možné čerpať zásadne v rámci prázdnin. teda, ak má niekto starú, nevyčerpanú, tak si ju vyčerpe, ale myslím všeobecne. A teraz otázka. Ak mám viac hodín náhradného voľna, získaných napr. suplovaním, tak si vezmem voľno v práci, alebo polovicu dňa a podobne. Znamená to, že si čerpem náhradné voľno. Ale ako sme zistili, keď jeden kolega si vzal "čerpanie náhradného voľna", že to musí schváliť náš riaditeľ. A či to nie je rovnaké čerpanie voľna než to, ktoré som spomenula vyššie? Asi píšem dosť chaoticky, no inak sa to nedá vyjadriť, verím, že ste ma pochopili. nejde nám do hlavy, odkiaľ náš kolega má toľko náhradného voľna, že si môže (celkom často) dovoliť dovolenky mimo prázdnin, a to so skorším nástupom na dovolenku, kým my ešte makáme, alebo príde po dovolenke neskôr do práce, keď sa už v septembri vyučuje. A typ suplovania je náhradné avoľno alebo čerpanie náhradného voľna. Teda 2 typy. Prosím, ak je tu niekto učiteľ a tomuto skutočne rozumie, napíšte, lebo informovať sa v práci by iba narobilo dusnú atmosféru, i keď to väčšina cíti, že tam asi nie je všetko ok. Ďakujem.