karakul
06.11.19,12:03
Stretli ste sa niekto s tým, že banka od vás ako občana, ktorý chce zmeniť adresu trvalého pobytu, vyžaduje údaj o všetkých bankových účtov, ktoré máte v iných bankách?
Odvoláva sa pritom na § 10 ods. 4, ods. 5 zákona 297/2008...
Bez uvedenia daných údajov zmenu nevykoná!
jelalim
06.11.19,11:21
že si ty bol v Tatrabanke? :)

áno na toto sa banka môže pýtať a ty máš povinnosť poskytnúť súčinnosť. Ak odmietneš, majú možnosť odoprieť transakciu. Ak odoprú transakciu musia nahlásiť neobvyklú obchodnú operáciu. To už ale urobia bez teba.
buchač
06.11.19,12:39
Počkaj, počkaj...zmena adresy trvalého pobytu je neobvyklou transakciou ???
lubko6394
06.11.19,12:50
Založ účet v novej banke, zo starého vyber maximum a následne zruš.
marjankaj
06.11.19,13:12
Juraj to nie je transakcia, ale ak nebudú súhlasiť údaje v občianskom preukaze, tak vieš kam ťa pošlú. Aj keď OP bude po uplynutí platnosti.
Čisté psycho:eek: A la USA.
marjankaj
06.11.19,13:18
§ 12
Zvýšená starostlivosť
(2) Pri zvýšenej starostlivosti povinná osoba vykoná okrem základnej starostlivosti aj ďalšie opatrenia v závislosti od rizika legalizácie alebo financovania terorizmu. Zvýšená starostlivosť vo vzťahu ku klientovi sa vykoná najmenej v tomto rozsahu:

a) v prípadoch, ak z posúdenia rizík podľa § 10 ods. 4 vyplynie, že je potrebné vykonať zvýšenú starostlivosť a klient nie je fyzicky prítomný na účely identifikácie a overenia identifikácie

1. vykonanie identifikácie klienta prostredníctvom ďalších dokumentov, údajov alebo informácií a vykonanie ďalších opatrení na overenie alebo potvrdenie predložených dokumentov,

2. vyžiadanie písomného potvrdenia od inej banky, zahraničnej banky, ktorá pôsobí na území členského štátu, alebo finančnej inštitúcie, ktorá pôsobí na území členského štátu, že je jej klientom, alebo

3. zabezpečenie vykonania prvej platby prostredníctvom účtu vedeného na meno klienta v banke alebo v zahraničnej banke pôsobiacej na území členského štátu, ak klient predložil doklad preukazujúci existenciu takéhoto účtu,
jelalim
06.11.19,13:20
zmena adresy nie, ale poskytnutie sucinnosti ano.
buchač
06.11.19,13:25
Platnosť OP beriem...zažil som.
Ale to je čo za íčovinu, že chcem zmeniť adresu a banke mám dávať info o nejakých účtoch na Belize alebo na Bahamách ?
marjankaj
06.11.19,13:30
čítaj to červené. Ja také .... nevymýšľam.
buchač
06.11.19,13:35
Šak čítam...

Takže zvýšená starostlivosť pri ZMENE trvalého bydliska je aj doloženie písomného potvrdenia od iných bánk, ak som ich klientom ???

Toto chceš povedať ?
Ak je to pravda, tak to museli určite v EU vydumať...a tam sa rodia teda vcelku riadne chujoviny.
karakul
06.11.19,14:40
pred týmto krokom som sa najprv chcel informovať, či to robia aj iné banky, lebo potom je to prašť ako uhoď...
karakul
06.11.19,14:45
Áno, je to TB
Bez zadania spomínaných údajov ich vraj ich ďalej nepustí softvér
Pred rokom som menil OP, v ostatných bankách zmeny vykonali bez potreby akýchkoľvek dodatočných údajov.
Či to nie je iba výmysel TB.
karakul
06.11.19,14:51
pre mňa za mňa nech si od inej banky žiadajú potvrdenia aké chcú, ale s povinnosťou klienta banky, aby nahlásil všetky svoje bankové účty (na celom svete) som sa ešte nestretol - osobne to beriem ako prehnanú a zbytočnú byrokraciu.
Podozrivé operácie nech si preverujú, ale že zmena adresy (v rámci SR, toho istého mesta a občana SR) si vyžaduje osobitnú starostlivosť na vylúčenie terorizmu a prania špinavých peňazí - to je na mňa už moc...
lubko6394
06.11.19,15:15
Odpoveď Ti dá nová banka. Ako inak máme pomaly monopoly donútiť aby sa správali ako majú a nie aby nás buzerovali? Ja takto postupujem proti ZSE-E a ich plynu so zárukou- idem inam a je mi jedno či náhodou nezaplatím viac.
vicktor
06.11.19,15:47
AK podla § 10 vyplynie...
Vyplynulo? Co sa v tom paragrafe pise, ze banka zacala podozrievat klienta za zmenu bydliska?
veronikasad
06.11.19,16:07
Ked uvedies ze v ziadnej inej banke nemas účet, co sa stane? Budu si to preverovať v ostatnych bankach?
mona091
06.11.19,20:51
A nesúvisí to náhodou s veľmi aktívnymi pracovníkmi banky a ich prípravou na systém, že prostredníctvom jednej platformy budú vidieť všetky platobné účty klienta, ak k tomu klient podpise súhlas? Onedlho to budú musieť banky sprístupniť, a ktorá získa súhlas, získa prehľad......
marjankaj
07.11.19,08:23
aktívni pracovníci banky sú hotová pohroma:eek: Kaliňák by o tom vedel rozprávať.:---
buchač
07.11.19,10:37
Jeden aktívny je horší ako rota záškodníkov. ;)