muro2604
06.11.19,16:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať, som taxikár živnostník či treba robiť aj výber z pokladne, lebo ešte som žiadny nerobil a suma sa stále navysuje, či nebudem mat problém pri kontrole
veronikasad
06.11.19,16:02
Ano, treba robit denne vyber, buď celý, alebo si nechat nejaku pevnu sumu drobnych na vydavanie. Kontrolori DU kontroluju stav hotovosti...
marjankaj
06.11.19,16:22
Alebo to tam môže všetko nechávať. A tiež mu to bude sedieť.:D
veronikasad
06.11.19,16:24
Myslis, ze nosí mesacnu trzbu u seba v peňaženke?
marjankaj
06.11.19,16:38
To netuším, ale písal, že žiadny výber nerobil. A vraj sa mu suma stále navyšuje.:eek: Neviem načo robí taxikára, keď tie peniaze nepotrebuje.:---
misoft
06.11.19,21:45
Čaká na "zákazníka", ktorý ho o to odľahčí....
muro2604
07.11.19,04:09
Asi sa to volá preto virtuálna pokladňa, že peniaze sa tam dávajú virtuálne, nie náhodou? Tržby mam vo vačku v peňaženke
veronikasad
07.11.19,04:29
Celu trzbu, ktorú ti vykazuje VRP, asi v penazenke nenosis. Prave preto trebs robit vyber, aby ta daniari vedeli skontrolovať. Stav pokladne musi sediet s tvojou peňaženkou...
Virtualna pokladňa nie je to, co si vysvetlujes ty, je to priame prepojenie na danovy úrad bez zariadenia pokladne. Len ju asi casto nepouzivas, cestujem taxíkom dosť casto a ešte sa mi nestalo, ze by ju taxikár predomnou zapol a dal mi z nej doklad...
avalik
07.11.19,05:52
veronikasad, ak dostanes doklad z taxametra, nie je povinny ti vydat doklad z VRP
veronikasad
07.11.19,06:11
Ziadny doklad dávajú, musim ich asi trochu posteklit... Po meste je jednotná sadzba, tak asi ani taxameter nemaju zapnutý.
marjankaj
07.11.19,08:08
A pri kontrole urobáš stojku a vytrasieš vačky? Alebo čo ti budú kontrolovať?
marjankaj
07.11.19,08:14
Veronika a ak mu v peňaženke nájdu peniaze od manželky, čo mu dala na pivo, tak bude mať prúser. ?---
muro2604
07.11.19,11:36
Na tejto stránke som čítal(Za manko v pokladnici pokutu dostať nemôžete.) že keď mám menej u seba ako v kase, že to nevadí. Ale keď mám viac o viac ako 20€ tak mám problém. To znamená že výber robiť nemusím, keď som dobre pochopil. https://biznisklub.sk/vklad-a-vyber-v-pokladnici-vrp-virtualna-registracna-pokladnica/
muro2604
07.11.19,11:40
marjankaj ty si nejaký múdry, keď nevieš poradiť tak tu nevypisuj blbosti, nikto na ne nie je zvedavý
marjankaj
07.11.19,12:19
Ty si sa začal pýtať chujoviny.
"či treba robiť aj výber z pokladne, lebo ešte som žiadny nerobil a suma sa stále navysuje"
To je na úrovni IQ tykve.
marjankaj
07.11.19,12:58
§ 2
Vymedzenie základných pojmov

Na účely tohto zákona sa rozumie

a) elektronickou registračnou pokladnicou
1. elektronické registračné zariadenie vybavené prevádzkovou pamäťou, vstavaným registračným programom, fiskálnou pamäťou, zobrazovacím zariadením pre zákazníka, hodinami, klávesnicou a tlačiarňou, ktoré tvoria jeden funkčný celok,

2. počítač s vlastným registračným programom a so samostatnou fiskálnou tlačiarňou,

b) pokladnicou e-kasa klient

1. on-line registračná pokladnica,
2. virtuálna registračná pokladnica,

§ 16a
Správne delikty
Správneho deliktu sa dopustí ten, kto
a) nepoužil elektronickú registračnú pokladnicu alebo pokladnicu e-kasa klient na evidenciu tržby podľa § 3 ods. 1 prvej vety alebo prijme tržbu na základe dokladu vyhotoveného elektronickou registračnou pokladnicou alebo pokladnicou e-kasa klient, ktorý nie je pokladničným dokladom, uvedie v žiadosti nepravdivú informáciu o dostupnosti internetového signálu na predajnom mieste podľa § 3a ods. 1 alebo nesplní povinnosť podľa § 3a ods. 3 alebo § 8 ods. 6,
h) nezaeviduje v elektronickej registračnej pokladnici vklad hotovosti podľa § 3 ods. 3 prvej vety alebo v pokladnici e-kasa klient vklad alebo výber hotovosti podľa § 3 ods. 3 druhej vety alebo nesplní povinnosť podľa § 3 ods. 3 tretej vety alebo štvrtej vety,

§3
Povinnosť evidovať tržbu elektronickou registračnou pokladnicou alebo pokladnicou e-kasa klient
(3) Ak podnikateľ vloží do elektronickej registračnej pokladnice hotovosť okrem prijatej tržby, je povinný ju bez zbytočného odkladu po jej vložení zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici, pričom vyhotoví doklad označený slovom „VKLAD“. Ak podnikateľ vloží do pokladnice e-kasa klient hotovosť okrem prijatej tržby alebo vyberie z pokladnice e-kasa klient hotovosť, je povinný ich bez zbytočného odkladu po ich vložení alebo vybratí zaevidovať v systéme e-kasa. Ak podnikateľ nemôže z dôvodu prekročenia hraničnej doby odozvy zaevidovať doklady označené slovom „VKLAD“ alebo „VÝBER“ v systéme e-kasa, je povinný uložiť dátovú správu v on-line registračnej pokladnici. Podnikateľ je povinný zaslať uloženú dátovú správu do systému e-kasa do 48 hodín od prvého pokusu o jej zaslanie; ak nemožno zaslať dátovú správu do systému e-kasa z dôvodov na strane finančného riaditeľstva, lehota na jej odoslanie sa považuje za zachovanú, ak je zaslaná do 48 hodín od zverejnenia oznámenia o odstránení prekážok na strane finančného riaditeľstva na svojom webovom sídle.
muro2604
07.11.19,13:04
marjankaj, IQ hupacieho koníka máš ty ty degeš takto komunikuje na Facebooku s tvojou mamou
marjankaj
07.11.19,13:06
Hlavná vec, že to máš aj v tvojom linku tučným vytlačené:
Ak sa rozhodnete z pokladnice odobrať hotovosť, ste povinný urobiť VÝBER