preskorubok
06.11.19,18:14
Som nezamestnaná 39r. žena a ÚP mi schválil žiadosť o rekvalifikačný kurz, ktorý začal 14.10.2019. 31.10.2019 mi zároveň ÚPSVaR /po nekonečnom doťahovaní/ priznal aj opatrovné na ťažko chorú svokru. Kým som na kurze stará sa o ňu manžel. Rozhodnutie nadobudne právoplatnosť až o 14 dní. Teraz mám ale dilemu, či mi ÚP nezatrhne kurz. Rada by som si ho dokončiť, lebo svokra už dlho žiť nemusí a potom by som mala väčšiu šancu sa zamestnať. Už mi tento kurz raz zamietli a teraz keď už vlastne mám schválený nerada by som prišla o možnosť dovzdelania sa. Zároveň po dlhom boji o opatrovné tiež by som bola nerada keby mi ho vzali. Moja otázka znie: Môžem si kurz dokončiť bez toho aby mi siahli na opatrovné? Ďakujem pekne :-)
veronikasad
06.11.19,17:16
Zostala si v evidencii uchadzacov o zamestnanie?
preskorubok
06.11.19,18:40
zatiaľ áno, lebo prebieha ten kurz
veronikasad
06.11.19,18:48
Kvalifikovanu odpoved ti daju len na úrade práce. Dobre pozri zmluvu, ci preplatenie kurzu nie je viazané najdenim zamestnania v tomto odbore a súčasne sa informuj či je možný subeh evidencie na UP a poberania opatrovatelskeho príspevku, lebo napr.subeh evidencie a poberania rodičovského príspevku nie je možný.
preskorubok
06.11.19,19:05
Dakujem pekne pôjdem sa spýtať