Zuzy
07.11.19,10:39
Od apríla zrážame zamestnankyni exek. zrážky, nakoľko máme len príkaz na začatie exekúcie, takže zrážané sumy máme v depozite, ale medzitým sme už dostali ďalšie dve exekučné príkazy, musím čakať kým ten prvý príkaz bude splatený, alebo môžem teraz z toho depozitu vyrovnať tie ďalšie dve exekúcie?
zlatka.b
07.11.19,09:55
Ďaľšie exekúcie až po splatení prvej, depozit sa môže použiť len na exekúciu, na ktorú bol vytvorený - zrazený zo mzdy. Paradoxne môžu byť ďaľšie exekúcie uhradené exekútorom skôr, ako príde prvý exekučný príkaz a budete môcť uvoľniť depozit. Ja evidujem v depozite sumu už 10 rokov a exekútor to ešte nechce, lebo vraj nedoručil oznámenie aj povinnému.
kopretinka
07.11.19,10:12
Exekútor to nechce??? A to môže?? Takže zamestnancovi strhávate peniaze a on o tom nevie,lebo exekútor mu to neoznámil?
zlatka.b
07.11.19,10:37
už je to dávno bývalý zamestnanec, mám sumu v depozite a po kontakte s exekútorom mi bolo oznámené, že exekútor nevie doručiť povinnému oznámenie o začatí exekúcie a preto nemôže vydať exekučný príkaz s účtom, kam mu máme peniaze poslať.