Katka06
07.11.19,16:51
Ako z jedného zdrojového excel súboru vytvoriť viac menších súborov pri zachovaní vzhľadu a funkčnosti vzorcov. Príklad: vytvoriť z priloženého súboru súbory pre jednotlivé oddelenia uvedené v stĺpci "A".
PotPalo
07.11.19,21:22
Véééééééééľmi jednoducho. Ctrl-C na súbor, Ctrl-V toľko krát, koľko súborov chceš. Potom ich premenuj podľa želania, a v každom zmaž nadbytočné riadky.
Katka06
07.11.19,21:32
ďakujem, presne tak to robím. Len je to časovo náročné, nakoľko ja potrebujem vytvoriť niekedy až 150 tých súborov.
marjankaj
08.11.19,02:44
No keďže si toho veľa nenapísala, tak som nedal súbory ale iba listy.
Katka06
08.11.19,08:35
Toto je super. Len ja by som to potrebovala mať ako jednotlivé súbory - ako podklady pre jednotlivých vedúcich. Priznám sa, že ja makro poznám len veľmi okrajovo (zaznamenať kroky a dosť), takže si ho neviem upraviť. Ale úprava uvedeného makra by mi veľmi pomohla. Jednotlivé súbory by sa mali volať tak, ako názov oddelenia, prípadne k názvu oddelenia doplniť napr. mesiac. Mohlo by sa to volať napr. "A - január". Vopred ďakujem
.
elninoslov
08.11.19,10:26
To máte 150 oddelení ? Toľko nemá ani USArmy. Takže každý vedúci nesmie vidieť výsledky iného vedúceho ? Ak smie, tak tabuľku prerobte na Tabuľku, a použite SmartFilter. Každý vedúci urobí jeden jediný klik na svoje oddelenie a fertik. A všetci majú ten istý súbor - posielanie mailom hromadne. Nie?
marjankaj
08.11.19,11:54
Tak skús ten druhý súbor. Ale ten vymaže staré súbory s rovnakým menom. Neviem ako dlho to pobeží na 150 súboroch, nechce sa mi to testovať. A ani sa s tým hrať. Možno elninoslov.
Katka06
08.11.19,17:19
Ďakujem za ochotu pomôcť.
Súbor musí byť rozdelený, nakoľko obsahuje informácie o zamestnancoch.
Vyššie uvedené makrá mi snáď pomôžu. Idem sa s tým pohrať.
Ešte raz ďakujem
xxn
09.11.19,14:41
Nedávno som riešil podobný problém. Nie je to celkom jednoduché. Mne pomohlo video a podrobný popis zo stránky:
https://chandoo.org/wp/split-excel-file-into-many/
Na stránke je k dispozícii aj vzorový súbor ktorý možno stiahnuť a potom prípadne modifikovať. Stiahni si tú vzorku. Je to xlsm súbor tak musíš povoliť makrá a po otvorení taktiež povoliť spracovanie súboru.
"Rozbíjanie" funguje na princípe advanced filtra - podrobne je to vysvetlené tak na stránke ako aj na videu. Rozbíja to podľa (jedinečných) hodnôt v stĺpci "J"
Malo by Ti to vrátiť "rozbité"súbory do toho istého foldera v ktorom budeš mať umiestnený základný súbor. K "rozbitým" súborom je pridaná aj časová pečiatka /aj to sa dá samozrejme upraviť kódom vo VBA/.

Ak Ti zbehne vzorka tak si tam daj svoje data (nepremenovávaj názvy stĺpcov) zadaj jedinečné hodnoty do stĺpca "F" a skús to znovu spustiť. Až následne by som sa pokúsil premenovať stĺpce.
Ak Ti to nezbehne tak žiaľ bude treba (opatrne) upraviť aj príslušný VBA kód - to ale vyžaduje aspoň jeho základnú znalosť, takže to treba skúsiť buď sám alebo Ti pomôže niekto kto sa v tom vyzná. Ak je to Tvoja rutinná robota tak stojí za to sa s tým raz potrápiť a potom to pravidelne využívať.
marjankaj
09.11.19,21:22
Je to pekné. Aspoň som si doplnil vedomosti o kritériách v rozšírenom filtri.:)
Ale v zadaní bola požiadavka zachovať vzorce a vzhľad(šírka stĺpcov). A to som tam nenašiel.