didushik
08.11.19,05:48
Ahojte poraďáci,,,, mám na Vás jednu otázočku. Pred vyše 3-ma rokmi som nastúpila na materskú dovolenku presne 22.3. 2016 ktorá mi skončila 13.5.2019. Nárok na materské mi však navzniklo pretože som ako živnostník s min. príjmami neodvádzala nemocenské poistenie. Teraz som však tehotná opäť.... a v rovnakej situácii..... živnosť mám otvorenú od 9.7.2019, ale zasa neodvázdam nemocenské... dá sa to nejako spatne doplatiť? Mám nejakú šancu sa ešte nejako dostať ku materskému? Nie som v nejakej ochrannej lehote? och som zúfalá
Ďakujem krásne za každú odpoveď
ivka70
08.11.19,05:05
Nie si v ziadnej ochrannej lehote, lebo stale nemas ziadne nemocenske poistenie a teda nema aka ochranna lehota po jeho skonceni byt.
Zavisi od toho, v kolkom si mesiaci a co si schopna pre nemocenske poistenie urobit, ale maximalne by mozno pripadala do uvahy kombinacia zamestnania + dohody sucasne a jedno z toho pred nastupom na marersku ukoncit, tak ,a by si mala nemocenske poistenie aspon 270 dni v poslednych 2 rokoch pred porodom.
Ale je to velmi teoreticka moznost.
didushik
08.11.19,05:15
och... už som v 22tt, resp v pomaličky 6.mes... takže veeeľmi, veeeeľmi neskoro som sa začala o to zaujímať :((
ivka70
08.11.19,05:23
Presne tak, to uz vobec nema zmysel nahanat.
zostava len rodicovsky prispevok odo dna porodu.
didushik
08.11.19,05:28
Ďakujem krásne za Váš čas a rady :) veľmi si to cením