SYLVI65
10.11.19,06:59
Dobré rano brat na jednu prevádzku v ČR potrebuje predať hydraulické komponenty v cene cca 2000€, ktoré kúpil v ČR .Brat je neplatca dph je živnostnik sro v čr ktorej ide predavať je platca dph musí sa brat pred dodanim tovaru do čr zaregistrovať podla § 7?dakujem
Žabinka
10.11.19,08:34
podľa §7 sa registruje pri nákupe tovaru z IČŠ, keď celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 14 000 eur.. nie pri predaji do IČŠ, vtedy si už sleduješ obrat za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov 49 790 eur a ak ho presiahneš, musíš sa zaregistrovať podľa §4..