ockoneocko
10.11.19,15:55
Chcem sa informovat, ci je v poriadku, ak sa v online peticiach musia uvadzat vsetky tieto osobne udaje: meno, priezvisko, adresa trv.pobytu, mailovy kontakt a este aj ten treba realne potvrdit - teda pride mi do e-mail. schranky este aj nejaky e-mail a ten treba vraj potvrdzovat, lebo inak je moj hlas neplatny?
Bez udania tychto osobnych udajov (v tomto horeuvedenom rozmedzi) ma to dalej proste nepusti.

Tak ci je to v poriadku, ziadat tieto udaje, a plus potvrdzovat ich mailom, ze som to skutocne ja ta osoba v peticii.


Dakujem.
veronikasad
10.11.19,15:28
čo su to online petie ?
veronikasad
10.11.19,15:50
Oprav si aj nadpis. Ak máš obavu o zneužitie svojich osobných údajov, tak sa do nich nezapájaj
ockoneocko
10.11.19,15:51
dakujem za upozornenie, uz opravene - pisem cez mobil, takze ak neviete poradit, dakujem za upozornenie a pekny vecer este zelam :-)
buchač
10.11.19,15:52
Veronka...to je jedna stránka onlinepeticia.com...
Tam sú kadejaké petície...niekedy normálne a niekedy opak.

Ale v zásade majú jedno spoločné.
Na kadejakú petíciu sa jeden môže zvysoka vyserondiať...
veronikasad
10.11.19,15:55
ockoneocko
10.11.19,15:56
dakujem, ja sa to pytam, lebo ma niekto kvoli tomu osocoval, ze si mam nastudovat gdpr, ze ja som ten, co to len nechce podpisat, a ze tieto udaje je uplne normalne ziadat v peticii. Preto sa slusne pytam, ci to skutocne je normalne. A vznikla kvoli tomu hadka v rodine.
Dakujem pekne za odpoved.
veronikasad
10.11.19,15:59
do takých *ujovín sa nikdy nezapájam ...
buchač
10.11.19,16:01
ockoneocko (Dnes 16:56) Preto sa slusne pytam, ci to skutocne je normalne. A vznikla kvoli tomu hadka v rodine.
==================
Normálne nie je hádať sa v rodine nad takouto (petície) íčovinou..;) :D

Alebo " Docela normálni rodinka "...:D :D :D
ockoneocko
10.11.19,16:05
Hej, ved taky nazor mam aj ja...tak som im to aj vysvetlil, ale ja som ten hlupak, ze si to mam nastudovat.
Ked nesuhlasite s vacsinou, ste automaticky proti nim, tipicke slovenske ako sa povie ;)
ockoneocko
10.11.19,16:06
dakujem, je to peticie.com a ta stranka mi nepride ani doveryhodna, takze ja si za svojim nazorom stojim
marjankaj
10.11.19,16:09
Než sa začneš hádať so ženou, tak si najprv odpovedz na otázku: Chceš mať pravdu alebo pokoj?
veronikasad
10.11.19,16:16
Mne je jedno aká je to stránka, tu máš informácie ku GDPR.
ockoneocko
10.11.19,16:22
nebola to zena, ale rodinne posedenie
marjankaj
10.11.19,16:23
To je fakt rozdiel:cool:
ockoneocko
10.11.19,16:26
nutili ma podpisovat, takze dalej to rozvijat nema asi cenu. Pytal som sa, ci to je mozne ziadat, a to bola hlavna otazka. Nie moj alebo niekoho osobny postoj k peticiam.
marjankaj
10.11.19,16:36
ockoneocko (Dnes 17:26) nutili ma podpisovat,
----------------------------------
A čo ti zoberú kýblik a nepustia ťa na pieskovisko?:eek:
ivka70
10.11.19,16:50
Nielenze mozu, ale musia.
Ide o rovnaku peticiu ako ked podpisujes nejaku na ulici.
Ak chces pridat svoj hlas, udaje musis poskytnut.
Mozes jedine chciet nezverejnovanie, to kazda online peticia ma moznost zaskrtnut, ze chces zverejnenie anonymne.
avalik
10.11.19,17:07
85/1990 Zb. Zákon o petičnom práve

§ 4

Podpora petície
(1) Každý má právo spôsobom neodporujúcim zákonu vyzývať iné osoby, aby svojimi podpismi petíciu podporili.

(2) V petícii alebo v podpisovom hárku je osoba podporujúca petíciu povinná uviesť čitateľne svoje meno, priezvisko, adresu pobytu1) a svoj podpis, ak ide o fyzickú osobu, alebo svoj názov a sídlo, ak ide o právnickú osobu; osoba oprávnená konať v mene právnickej osoby uvedie čitateľne svoje meno, priezvisko, adresu pobytu a svoj podpis.

(3) Petíciu možno podporiť aj v elektronickej podobe, pričom osoba podporujúca petíciu namiesto podpisu

a) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej pošty,

b) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej schránky,

c) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície pripojí svoj zaručený elektronický podpis, alebo

d) vykoná potvrdenie podpory osobitným spôsobom prostredníctvom informačného systému pre elektronické zhromažďovanie údajov o osobách podporujúcich petíciu (ďalej len „petičný systém“).

(4) Osobitný zákon môže ustanoviť aj ďalšie náležitosti petície.1a) Ak osobitný zákon1a) ustanovuje najnižší počet osôb podporujúcich petíciu alebo vek osôb podporujúcich petíciu, uvedie osoba podporujúca petíciu svoj trvalý pobyt. Petíciu podľa tohto odseku možno v elektronickej podobe podporiť iba podľa odseku 3 písm. b), c) alebo písm. d).
ockoneocko
10.11.19,17:25
dakujem
buchač
10.11.19,17:35
Jesus marihuannna....a takíto majú volebné právo...
:eek: :confused:
marjankaj
10.11.19,17:42
Čistý katastróf:eek:
ockoneocko
10.11.19,17:47
dakujem
korela
10.11.19,22:41
Mám skúsenosť, že moje meno nemalo byť zverejnené pod petíciou ani nebolo, to je fakt, ale keď som po určitom čase zadala svoje meno do googla, tak mi už vyskočilo. Takže som sa takto podpísala naposledy.
Inak petície zohrávajú svoju úlohu v spoločnosti, dá sa "pohnúť Zem". Netreba ich podceňovať.