alenka57
12.11.19,08:53
Pri odovzdávaní bytu nájomcom, bolo zistené, že spôsobil v byte škody, ktoré som spísala v odovzdávacom protokole.Tieto škody boli aj nafotené s dátumom. Nájomca odmietol podpísať odovzdávajúci protokol, hodil kľúče od bytu a odišiel.
Pri odovzdaní bola prítomná aj pani z realitnej kancelárie, ktorá tieto škody tiež fotila ale tiež odmietla podpísať protokol ako svedok, že nechce s tým mať nič, ak by to išlo pred súd. Tieto škody som sama ohodnotila, cenami ktoré boli nižšie ako ceny, ktoré ponúkali za opravy murári či stolári. O túto škodu som znížila depozit a vrátila mu iba zostatok depozitu s tým, že mu listom zdôvodňujem ten rozdiel, teda škodu. V preberacom protokole pred 3 rokmi, keď byt preberal, nemal žiadne škody, byt bol vo výbornom stave. Nájomca ma chce dať na súd a vymáhať si ten zostatok depozitu.Llistom mu oznamujem, že v prípade odstránenia škôd dodávateľským spôsobom bude škoda vyššia, lebo suma faktúr bude určite vyššia. Čo mi radíte, aby som tie škody dala opraviť a súdu potom predložiť faktúry za opravy? Zmluva bola robená podľa zákona o krátkodobom nájme bytu. Ďakujem za odpovede.
dmc
12.11.19,08:04
Moja rada: Dat opravit tak aby si mala od vsetkeho doklad. Inak nebudes mat v ruke nic cim by si svoje konanie (vyuctovanie opravy z depozitu) preukazala. Aj keby to stalo viac ako oprava svojpomocne. Pri takomto jednani najomcu vsetko iba s papierom.

Ak pani realitacka (ktora zhrabla poplatok za sprostredkovanie) odmieta podpisat - by som ju poslal ta. tam" - toto je presne spravanie sa realitakov. Ak je problem - ruky prec.