wegamizi
12.11.19,16:01
Aby som objasnila o co ide. Reklamovala som v Telekome tablet, ktory som si zobrala na viazanost dva roky v auguste tohoto roka, a to z dovodu nefunkcnosti. Na zaklade podanej reklamacie v septembri t.r. som dostala v oktobri pozitivnu odpoved, teda ze reklamaciu uznavaju a mam pravo odstupit od zmluvy. Kedze som bola v case prislej odpovedi mimo SK, dohodla som sa telefonujucou zamestnankynou Telekomu z rekl.oddelenia, ze az sa vratim v novembri na SK, tablet ihned pojdem odovzdat na pobocku a zmluvny vztah sa ukonci.
Dnes som prisla na pobocku Telekom v MA a tablet mi neprevzali, ani nespisali so mnou ziaden dokument o ukonceni zmluvneho vztahu, vraj preto, lebo som tablet pouzivala. Nestacila som sa cudovat. Ako by som mohla predsa bez pouzivania tabletu zistit chybu vo funkcnosti? Podotykam, ze tablet je v top stave, bez poskodenia, bez skrabancov, v povodnom baleni. Po hodine prehovarania, znovu sme spisali reklamaciu, lebo vraj iny podnet nemaju moznost spisat ani podat. Prosim vas, co robit? Ved to je Kocurkovo. Boja sa vsetkeho a zakaznik je ako handra pohadzovana z kuta do kuta.
misoft
12.11.19,15:14
Nejako nechápem. Ak UZNALI reklamáciu, tak to zariadenie mali mať ONI. Takže - MALA si ten tablet stále u seba? Prečo ho Teôlekom ako súčasť reklamácie od teba vtedy nezobral?
Ak UZNALI reklamáciu - mala si zobrať ICH vyjadrenie k prvej reklamácii. Bola ale TVOJA chyba dojednávať niečo cez telefón.

Buď je to nejako inak, alebo si vymýšľaš.
wegamizi
12.11.19,18:49
Ako pisem. Bola som mimo SK. Museli cakat na moj navrat. Co sa zda ako vymysel? Vysvetlim
wegamizi
12.11.19,18:51
P.s. jediny kontakt v mojej nepritomnosti na SK bol len telefonicky. Inak maju predsa vsetko v databaze a hovory sa nahravaju
ivka70
12.11.19,18:54
Ako mohli uznat reklamaciu, ked tablet ako predmet reklamacie si mala ty? Pri reklamacii predsa predmet reklamacie ide na posudenie do servisu...
wegamizi
12.11.19,19:06
Pretoze sa reklamovala deklarovana moznost tablet pouzivat i na volanie a ten typ tabletu tuto funkciu neponukal. Bola som zle informovana pri uzatvoreni zmluvy. K tomu som dostala i sim kartu
ivka70
12.11.19,19:42
To nie je reklamacia tabletu, to je napadnutie uzavretej zmluvy.
Ak si napadla, ze dany tablet sa neda pouzivat v sulade so zmluvou, tak si ho pouzivat nemala. Vtedy by si ho ako nepouzity mohla vratit.
Jeho pouzivanim si vlastne zmluvu, kde ti bol odovzdany, uznala.
wegamizi
12.11.19,19:56
To, ze tablet nepodporuje funkciu telefonovania sa dalo zistit iba pouzitim. Teda vsadenim sim karty. Tym padom sa tablet dostal do uzivania. Z vizualneho pohladu da to nedalo nijako urcit. K nemu som dostala i alo spominam sim kartu. To je predsa dokaz, ze mal byt i na telefonovanie.
buchač
12.11.19,20:04
wegamizi (Dnes 21:06) Bola som zle informovana pri uzatvoreni zmluvy. K tomu som dostala i sim kartu
===================
Hm....ale prečo to zvaľuješ len na zlú informáciu ?

Preženiem to trochu.
Ideš si kúpiť auto...predajca povie, že má 6 stupňovú prevodovku...a ono (svyna jedna) má tých rýchlostí len 5.

Nemyslíš si, že určité veci sa kupujú už s tými základnými informáciami a ten zvyšok doplní predajca ?
wegamizi
12.11.19,20:07
Celkom nerozumiem teraz
buchač
12.11.19,20:28
wegamizi (Dnes 21:56) To, ze tablet nepodporuje funkciu telefonovania sa dalo zistit iba pouzitim.
===============
Ale no tááááák...tomu ani sama neuveríš...či ?
No schválne...nože daj presný typ tabletu.
ivka70
13.11.19,03:38
sim kartu dostanes casto u operatora ako darcek k zmluve, ziadna spojitost s kupenym tabletom tam byt nemusi.
A ked sa raz sim karta neda do tabletu dat a ty ocakavas, ze ma mat taku funkciu, tak 3 mesiace si ho pouzivala bez nej, nie?
Jedine, co by si vedela reklamovat je, ze v zmluve mas iny typ tabletu ako si dostala. Aj to sa reklamuje pri preberani, nie o 3 mesiace ....
wegamizi
13.11.19,08:31
Lenovo E10, paci sa
wegamizi
13.11.19,08:41
Sim kartu som nedostala ako darcek, ale k sim karte bol tablet. Kedze som potrebovala velke data na pobyt mimo SK, operator mi ponukol jedinu tuto moznost. Platim za to 45€/mesiac. Skutocnost je vsak ina. Funkcie tabletu nepodporuju volanie, co je porusenie zmluvnych podmienok.
Inak uz som spominala, v Telekome vedeli pri podavani reklamacie, ze dlhsiu dobu nebudem na SK, teda tablet mozem vratit i pouzivany az po mojom navrate. O tom su dokazy, nahravane telefonicke rozhovory a nik s telekomu o tom nepochybuje. Len v pobocke s tym mali problem a preto som aj sem pisala o radu
buchač
13.11.19,11:02
wegamizi (Včera 21:56) To, ze tablet nepodporuje funkciu telefonovania sa dalo zistit iba pouzitim. Teda vsadenim sim karty.
---------------------
wegamizi (Dnes 10:31) Lenovo E10, paci sa
===============
Ako som spomenul, tak informácie sa dali zistiť aj inak a nie iba vložením SIMky...
----------------------
Takže nech sa ti páči...tu máš kompletnú špecifikáciu vlastností.
Ak si rozklikneš a pozrieš na sekciu Telefonovanie, funkcie a multimédiá, tak zistíš, že na tomto uvedenom tablete nie je podporované telefonovanie...iba odosielanie SMS a MMS
https://www.telekom.sk/mob/objednavka/lenovo-ponuka/-/scenario/e-shop/hw-pausal/vyber-hw/lenovo_tab_e10
================
wegamizi (Dnes 10:41) Sim kartu som nedostala ako darcek, ale k sim karte bol tablet.
------------------------
Hm...ja som dostal naposledy darček v podobe dajakého rádijka...

Pointa v tom celom príbehu je to, že hlavnú úlohu hraje SIMka, nový paušal, nová zmluva...či s tabletom alebo bez neho. Ten tablet je v podstate len darček, aj keď ti je na trt.
Takže zmluva je platná...teda aspoň podľa mňa.

Chápeš ?
jelalim
13.11.19,12:10
Ja teda neviem, ja ked si kupim novy kus hardwaru, tak ho zapinam a skusam este hned v aute. Ked mi kurier nieco donesie do roboty, mam asi hodinu tzv. nefajciarske volno, lebo to co mi doslo chcem hned vyskusat. Reklamovat urcitu funkciu ktora je pre mna klucova by som teda vedel v priebehu 4 minut aj s prestavkou na cigaretu.

Zmluvu ktoru mas s telekomom som nevidel, ale predpokladam, ze sa tyka pausalu (teda SIM) a ktomu Ti predali zariadenie - tablet. Osobne pochybujem, ze by si mala zmluve osetrene, ze SIM mozes strcit do tabletu a telefonovat zo SIM.

Tak ci tak, reklamovat po 3 mesiacoch nieco co v podstate funguje nie je dovod.
3 mesacny tablet co sa u zakaznika valal niekde doma s vybitou bateriou ten obchodnik nemoze predat ako nove, ale uz ani ako rozbalene zariadenie.
wegamizi
13.11.19,12:30
Dakujem vsetkym za nazor i vas cas. Asi sme sa vobec nepochopili. Mne reklamaciu za porusenie zmluvnych podmienok uznali, to mam potvrdene. Len maju problem, nie ze je neskoro, ale ze som ho pouzila, a to len na pobocke. Neviem, ci som zle zadala text, alebo je niekde inde chyba. Jednoducho si nerozumieme. Dakujem este raz.
wegamizi
13.11.19,12:33
Dakujem. V zadani vsetko je vysvetlene. Sluzba bola vybavovana telefonicky a nasledne som odcestovala. O vsetkom vedeli a po dohode cakali na moj prichod na SK. Nic som nezanedbala, len som odcestovala.
wegamizi
13.11.19,12:37
V zmluve nebolo osetrene specialne moznost telefonovonia z tabletu. Ale v telefonickej objednavke som tu moznost mala prislubenu. Preto som pristupila na novy pausal. Jedine, co som potrebovala, bolo 30GB dat. To i slubili len s podmienkou, ze potrebujem novy pausal a k tomu tablet. Cele zle, bola som zle informovana, preto aj reklamacia bola z ich strany uznana. Boli aj ine moznosti sa dostat k 30 GB datam. Problem maju len na pobocke mi tablet prevziat, odstupenie od zmluvy zadokumentovat, to je vsetko