Cumpulik
13.11.19,06:51
Dobry den...po oprave agregatu...roztrhnuty rozvodovy remen (oprava 900€) mi nechce auto pri chladnom pocasi...okolo 0°C dobre nastsrtovat. Agregat toci ale akoby nedostavalo dostatok zmesi...ale ak je teplota vyssia...tak nie je ziaden problem...auto startuje jedna radost na ,,brink"...ak s tym mate niekto skusenosti...co by to mohlo byt...prosim poradte...myslim ze ak by bol rozvod zle poskladany tak by to robilo stale...ale deje sa to len pri chladnom pocasi a otacky mi hodi az cez 2000...dakujem za odpovede
ivka70
13.11.19,05:59
a bateria je v akom stave?
buchač
13.11.19,08:21
Mal som Ranault...no vonkoncom neviem, o čo by mohlo ísť.
Ja som zvyčajne pri určitých problémoch (motor) šiel na diagnostiku.
Žiadne špekulovanie, hľadanie, pátranie...zbehni do servisu, za 15 - 20€ budeš vedieť do pár minút, kde je chyba.

Raz mi odišlo nejaké čidlo za smiešnych pár éčiek...toto spôsobovalo problém so štartovaním. Po výmene auto štartlo na prvý šup.
Cumpulik
13.11.19,09:02
Baterka je nova
jelalim
13.11.19,12:34
Mal som Renault ale nie Megane, remen mi nepraskol ale obcasne problemy zo startom boli. Niekedy menej, niekedy viacej. Starter tocil ale motor nenaskocil. Servisak (garazovy) vtedy kukal do motora, nevedel na nic prist, resp. vymenoval asi 100 roznych veci co by to mohlo sposobovat. Isiel som sa pozriet do autorizovaneho servisu, diagnostiku nerobili ale vyhlasili, ze tento model ma problem s cidlom hornej uvrate (volali to motylik) dal som ho vymenit a odvtedy ziaden problem so startovanim.

Nejako neviem ako je porada na tom s reklamou na ine fora, ale ked som mal renault, fungovalo uplne perfektne forum ohladom Renaultov na stranke http://www.renaultclub.cz/
Nandrolon
13.11.19,13:03
Poodpájaj káble od sviečok a aj cievok, samozrejme treba pri spätnej montáži dodržať poradie. Kontoxom prestriekaj dôkladne obidva konce a pozapájaj ich. Môžeš vyčistiť aj čidlo hornej úvrate. Ak by bola chyba v tom čidle, nechytalo by vôbec, nepálil by ani 1 valec. Dosť by ti pomohla aspoň základná diagnostika ELM327 /za cca 10 eur/. Ešte by si mal niečo doštudovať o adaptačných hodnotách a palivovej mape v RJ.
Cumpulik
14.11.19,07:15
Kazdopadne dakujem za rady...idem dnes do servisu tak som zvedavy co povedia
Nandrolon
15.11.19,11:21
Čo povedali v servise?
Cumpulik
17.11.19,10:19
No diagnostika im neukazala ziadnu chybu...ta ze ked vude chladnejsie tak mam prist lebo ked je teplo tak je vsetko ok
Cumpulik
17.11.19,10:21
No tak cakam na zimu????...alebo pokial neklakne a potom mizno na to pridu.. ale pre istotu pojdem dat nastavit asi paluvovu rampu RJ
vlado 33
17.11.19,12:59
Vymeň sviečky.
Cumpulik
18.11.19,05:11
Uz aj tie som vymenil