sakal456
13.11.19,09:16
Som dlhe roky zamestnaany v s.r.o. a moj sef je (bol) moj dobry kamarat. Stala sa vsak taka vec, ze pred viac ako 3mesiacmi prisiel o zakazku a nevyplatil mi mzdu.

Chcel som byt lojalny a kvoli kamaratskym vztahom som suhlasil s tym, ze to nebudeme nijako riesit a ked ked zozenie novu zakazku, tak to doplati...

Cele to vsak trva do dnes. To znamena, ze nemam vyplatene viac ako 3 vyplaty...

No teraz by som chcel dat vypoved. Najradsej okamzitu pre nevyplatenie mzdy. V paragrafe sa ale pise, ze mam na to len mesiac

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

a u mna preslo viac mesiacov. Co s tym?

Dakujem za odpoved
Tweety
13.11.19,08:18
Vypočítaj si , či máš ešte možnosť podať za poslednú nevyplatenú mzdu. Ak nevieš, tak uveď posledný mesiac nevyplatenej mzdy a posúdime.
A nie je to okamžitá výpoveď ale okamžité skončenie PP. Uveď aj výplatný termín.
Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
ak
(1)
zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
(3)
Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4)Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Takže ešte môžeš podať okamžité skončenie PP.
sakal456
13.11.19,09:29
Vyplatny termin je 28. den
Nevyplatene boli 28.8 a 28.9.
Posledna nevyplatena bola 28.10.2019
Dakujem
Tweety
13.11.19,09:53
doplnila som príspevok
buchač
13.11.19,11:07
Ser na nejaký Zákonník práce..

Podaj na neho trestné oznámenie podľa § 214 Nevyplatenie mzdy a odstupného...a uvidíš ten cvrkot.
Ešte aj odmeny dostaneš...;) :D
Zuzanka_ba
13.11.19,12:57
Pred okamzitym skoncenim PP este mozes pisomne vyzvat zamestnavatela na uhradu -
https://www.ip.gov.sk/oznamy/nevyplatena-mzda-odstupne/
Potom podaj na okresny sud ohladom vyplatenia mzdy (a pripadne nahrady mzdy, ktora ti bude patrit za obdobie 2 mesiacov).
Ak chces mozes podavat aj trestne oznamenie, co vsak nie je metoda ktorou sa dopracujes k nevyplatenej mzde.
bodliak
13.11.19,16:36
.."hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa"

Keďže prišiel o zákazku, možno nemal a tvoje TO spláchnu. Zase prázdne silácke reči bez úžitku.
buchač
13.11.19,16:49
Choď mi niekde do teplej diery s tvojimi stupídnymi komentármi nič neznamenajúceho iného managerika...

Teba by bolo dobré spláchnuť, podliacky zákeracký hajzel , len tu podyebuješ a podyebuješ...ale skutek utek a príspevok vo forme rady nejak ništ.


...apropó, ty hovado...pozri sa na príspevok od Zuzanky, čo napísala.
Čuduj sa svete, žeby v podstate to isté ???
bodliak
13.11.19,17:00
Citujem paragraf... pre teba stupidne, ze ?
a tvoje "ser na zákonník" je coool.
Zuzanka napísala, že T.O. nie je cesta k získaniu nevyplatenej mzdy, takže ?
Ja som hovado ? Potom ty si buchač, lebo si si poriadne treskol hlavu.
buchač
13.11.19,17:37
Ty si fakt iný...prisámfakt. Takže rozpitvem.

- na môj slovník sa momentálne vybodni...rozhodujúci je význam.
- Zuzanka napísala, že to nie je metóda.
To ale predsa neznamená, že to je pravidlo.
Predsa ak podám žalobu, tak sú iba dve možnosti...buď vyhrám alebo nie...a to záleží len a len od súdu.
- si predstav, že som sa už aj zo tri krát súdil a vždy som odišiel so vztýčenou hlavou...druhá strana so smútkom.
- dokonca by sa dalo uvažovať aj o variante na podanie exekúcie...a len vtedy by zamestnávateľ horko zaplakal.

Na ten zvyšok si odpovedz sám.
alaya1
13.11.19,17:42
So vztýčenou hlavou možno, len či aj s víťazstvom :)
buchač
13.11.19,18:37
alaya1 (Dnes 19:42) So vztýčenou hlavou možno, len či aj s víťazstvom
-------------------
Rozsudok znel v môj prospech...alebo si to pochopila inak ?
============
novakarosa (Dnes 20:17) Vzhľadom na jeho vek verím, že mal vztýčenú (IBA) hlavu
-------------------
Nerieš...keď budeš vztýčený, daj si na hlavu prezervatív.