michalesco
13.11.19,10:24
Dobrý deň, chcel by som od svojho švagra kúpiť jeho auto. Už teraz si ho požičiavam pri podnikaní, no keďže auto nie je v obchodnom majetku firmy, platím PHM a prispievam na občasné opravy z vlastného. Vedel by mi niekto poradiť, ako by som to mohol urobiť?

Napadlo mi, že by som mohol na webe nejakého autobazáru nájsť ponuku áut s rovnakými parametrami a z tých, ktoré boli pridané napr. za posledný mesiac, určiť mediánovú cenu. Je to ale skôr matematická úvaha, vôbec netuším, či by takýto postup bol akceptovateľný napr. pre daniarov.

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
rennka
13.11.19,10:40
U nás to bolo opačne-firma predala auto zamestnancovi, ktorý bol príbuzný majiteľovi firmy. Postupovali tak, že konkrétne auto dali oceniť do 2-3 autobazárov s písomným potvrdeným a z toho urobili priemernú cenu. Následne nato bolo vypracované TO.
michalesco
27.11.19,09:47
Môžem doplňujúcu otázku? To písomné potvrdenie má k dispozícii každý autobazár alebo to bol nejaký formulár, ktorý ste mali pripravený a oni ho len vypísali a dali naň pečiatku?
rennka
27.11.19,09:53
Nemali sme žiadny formulár. Každý to vypísal ako vedel, hlavne aby tam bola presná identifikácia auta, značka, typ, špz a pod, stav automobilu, závady a hlavne nimi odhadovaná cena.
Ale nie každý autobazár je ochotný vystaviť takéto potvrdenie. Zo 6 oslovených nám ho vydali 3.
michalesco
27.11.19,09:55
Ďakujem, prajem pekný deň.