lotina
13.11.19,14:23
Zdravím, prišla mi faktúra za prípojku od vodární. Má komplet všetky náležitosti, ktoré má mať, teda dodávateľ so všetkými údajmi, odbrateľ tak isto, nechýba ani ičo, dič , suma s rozpisom základu a dph a predsa je na nej napísané , že je nedaňový doklad. neviem prečo, vie dakto poradiť, Ďakujem pekne. Som platca dph, szčo.
marjankaj
13.11.19,13:28
A čo to je nedaňový doklad?:eek: To akože nemusíš zaplatiť?
lotina
13.11.19,13:36
platil som v hotovosti na príjmový doklad, aj na ňom sú všetky údaje. Možno som nemal????? vôbec neviem prečo je to na nej napísané.
marjankaj
13.11.19,13:38
A prečo sa to pýtaš tu? Oni to nevedia, prečo to tam napísali?
marjankaj
13.11.19,13:41
§71 Faktúra
(1)
Na účely tohto zákona
a)
faktúrou je každý doklad alebo oznámenie, ktoré je vyhotovené v listinnej forme alebo elektronickej forme podľa tohto zákona alebo zákona platného v inom členskom štáte upravujúceho vyhotovenie faktúry,
veronikasad
13.11.19,18:45
Neziadal si duplikat faktury? Co je napisane v ucele platby na pokl.doklade?
lotina
14.11.19,11:32
nie, nežiadal som duplikát a na PD je napísané : účel:úhrada prípojky, ale nie je tam napísané, že úhrada tej a tej faktúry. takže asi si dám do účtovníctva len ten príjmový doklad. a tiež som volal do vodární, vraj to tak má byť, ale prečo to som sa nedozvedel. ale ďakujem za odpovede.
marjankaj
14.11.19,11:41
A na tej "faktúre" bol uvedený aj spôsob platby a splatnosť? Teda zaplatíš ešte raz?
lotina
15.11.19,06:28
ano, spôsob úhrady prevodný príkaz. to je podľa mňa úplne zle, hoci mi tvrdia opak.