Bambi23
05.09.06,09:03
Ahojte, chcela by som sa poradit s uznanim nakladov v plnej vyske za mobilne telefony, fakturovane na firmu.
Firma ma 5 zamestnancov, ale v Orange ma 12 firemnych mobilov, na ktore chodi spolocna faktura.
Nemate skusenosti ako je to s uznanim nakladov, pripadne ako uctovat fakturu - napr. 5 zamestnanci = 5 mobil uctovat ako danovy naklad a ostatne nedanove, alebo vsetko ako danove?
Dakujem.
Tweety
05.09.06,07:10
Ahojte, chcela by som sa poradit s uznanim nakladov v plnej vyske za mobilne telefony, fakturovane na firmu.
Firma ma 5 zamestnancov, ale v Orange ma 12 firemnych mobilov, na ktore chodi spolocna faktura.
Nemate skusenosti ako je to s uznanim nakladov, pripadne ako uctovat fakturu - napr. 5 zamestnanci = 5 mobil uctovat ako danovy naklad a ostatne nedanove, alebo vsetko ako danove?
Dakujem.
Ak sa používajú výlučne na služobné účely, tak účty za ich používanie sú daňovým nákladom spoločnosti.:cool:
zuzanar
05.09.06,07:13
Myslím, že ukecať 12 mobilov pri 5 zamestnancoch bude asi problém. Napíš zápis, ktoré telefónne čísla sú firemné a ktoré súkromné a podľa toho. Myslím, že 5 čísiel prejde určite, a možno ešte nejaké, ktoré slúži ako stály telefón v kancelárii na stole a nenosí sa so sebou. My to tak vo firme máme.
alušik
05.09.06,07:15
Bolo to tu už rozoberané, skús pozrieť napríklad:
http://www.porada.sk/t20896-vela-telefonov.html?highlight=%2Amobily%2A
Gugel
20.11.06,11:44
Ešte raz sa vrátim k problematike firemných mobilov. Jednoosobová s.r.o. t.j. 1 konateľ je 1 zamestnanec má na firmu 4 mobily. Dva využíva osobne a 2 mobily poskytol ľuďom, ktorý pracujú pre firmu na základe mandátnej zmluvy, tzn. sú to živnostníci.
Čo s tým?
Musím dať tieto 2 mobily ako nedaňové výdavky?

Poraďte prosím.

ďakujem.
Mária-Magdaléna
20.11.06,14:30
Vedela by som obhájiť dva mobily u jednoosobovej SRO, jedným odôvodnením by mohlo byť napr. dva mobily do dvoch rôznych sietí, ďalšie dva, teda ich využívanie by som uviedla v mandátnych zmluvách živnostníkov.
AHA
20.11.06,15:00
Vedela by som obhájiť dva mobily u jednoosobovej SRO, jedným odôvodnením by mohlo byť napr. dva mobily do dvoch rôznych sietí, ďalšie dva, teda ich využívanie by som uviedla v mandátnych zmluvách živnostníkov.
Ešte by som doplnila možnosť refakturácie nákladov na telefóny poskytnuté živnostníkom.