Ludmilax
15.11.19,17:40
Má niekto skúsenosti ako sa uhradzajú poplatky pri elek.podávaní návrhov do katastra?
Pri papierovej forme návrhu pri prevode nehnuteľnosti je poplatok 66,- , ktorý sa platí osobne na katastri.
Pri elekt .forme je poplatok 33,-, ktorý sa hradí ...? a to je ta otazka: akou formou a kedy sa uhrádza.
Možno niekto má skúsenosti.
Ďakujem.


Vysledok

Ak to niekomu pomoze:
Najblizsi prac.den mi dosli udaje na uhradu poplatku, ktory som uhradila a do 30 dni prebehol aj zapis do katastra. Celkove naklady = 30,- eur.
Dakujem vsetkym.
Katy a R
15.11.19,17:08
mona091
15.11.19,17:17
pri elektronickom podani je 1/2 pri standartnom vklade, udajne k nemu je potrebna digitalna peciatka, co maju pravnici.
mozes podat elektronicky zamyslany navrh na vklad, tam je poplatok znizeny o 15 eur, a ak nasledne by si podaval elektornicky vklad, tak sa zlavy suctuju.
poplatok sa hradi kupou kolku, najlepsie v kiosku na katastri,
no este lahsie ho vies kupit jednoducho cez mobil, PC cez aplikaciu ekolok, vyplateny kolok musis preukazat pri vklade.
dmc
15.11.19,19:20
ako obycajna fyz.osoba mozes spravit iba elektornicky zamyslany navrh na vklad (na stranke katasterportal.sk) - vtedy je zlava 15 € takze platis 51 € - potom aj tak musis ist na podatelnu a podat vklad do katastra - na kazdom katastri je "kolkomat" - kde si kupis e-kolok (hotovost/karta) - realizovane pred cca mesiacom.
Ludmilax
17.11.19,13:37
DAKUJEM, to vsetko som aj urobila, system mi vygeneroval poplatok 18,- eur, lenze prave ten som nevedela uhradit. Cez eKolok bola moznost iba 66,- alebo 51,- . Teda podala som navrh bez uhradenia tohto poplatku ! Zrejme nebude akceptovany.
Ludmilax
17.11.19,13:40
Dakujem, ano som FO a moznost zaplatit 51,- som pri eKolku aj nasla.Lenze ak pojdem fyzicky na kataster vraj zaplatim iba 33,- ak mam ten "Navrh"
dmc
17.11.19,14:10
ved si precitaj poplatky na katastry - je to na internete......aby si platila 33 e tak musis mat ZEP - zaruceny elektronicky podpis a musis podat prostrednictvom:


a) autorizovanej zmluvy vybavenej autorizačnou doložkou advokáta vybavenej
ZEP –om advokáta;
b) notárom prostredníctvom notárskej zápisnice vybavenej ZEP –om notára;
c) zmluva by musela byť vybavená zaručeným elektronickým podpisom všetkých
účastníkov zmluvy

takze kludne vymyslaj - teoretizuj.....a nakoniec....poradene ti bolo - naloz s tym ako uznas za vhodne.

Ako FO musis navrh aj tak zaniest osobne. Bez zaplateneho poplatku ti ho prerusia a mozes mozes sa realizovat znovu. prijemny vecer
Ludmilax
17.11.19,14:35
Dakujem, urcite podam info ako som sa z toho bludiska vymotala. (pritom to tak vyzeralo "jednoduche")
Katy a R
17.11.19,15:56
však som sa ťa v úvode pýtala, či myslíš ten 51 eurový kolok? ... keďže si doplnila, že máš na mysli elektronickú formu - tak som ti pripla link k tomu. lenže nijakovsky nemôžeš za 18 eur - nemáš ZEP!!! zle si si to naštudovala ! môžeš len za 51!
mona091
17.01.20,22:45
prosim, ako treba postupovat, aby bol poplatok 30 e? zaujal ma vas vysledok, len nepoznam postup,(ak samozrejme nevravime o postupe cez autorizovaneho advokata/not.) dakujem
Ludmilax
17.01.20,23:09
Napisem zjednodusene: predpokladam ze mate OP s cipom, najprv podat na portali "oznamenie o navrhu..." potom zmluvu teda podpis overit u notara (mala som dar.zmluvu) a zaroven to prekonvertovali do ele.formy a zaslali mi to, to bolo 12,-. A nasledne som s OP podala "Navrh do katastra a zaplatila ten poplatok 18,- (o ktorom som tu vyssie pisala). Rozhodnutie pi poslali samozrejme elektronicky.
mona091
17.01.20,23:18
dakujem, notar iba overil podpisy na vami vyhotovenej zmluve a bez navyseneho poplatku zadal elektronicky vklad? pls,
Katy a R
18.01.20,08:23
ludmilka ďakujeme za užitoč. info:). mona - ona si sama zadala návrh - za 18 eur! pozri ten link, čo som priložila. predsalen má kval. el. podpis (OP)
mona091
18.01.20,09:33
dakujem, no nechapem, ja som si tiez sama zadala navrh elektronicky, no dalej cez cip, aj ked mam elektronicky podpis, ma nepustalo, ze to mozu iba certifikovani advokati/not., preto sa pytam na postup
Katy a R
18.01.20,09:37
- píše, že u notára "prekonvertovali" ... zato tam platila 12 .. ja som ešte neskúšala s tým OP, ale tiež sa mi hodí táto info do budúcna;) (zatiaľ som robila len za 51 eur)