EvaHa57
15.11.19,20:56
Moja slobodná teta bývala so mnou v spoločnej domácnosti v mojom rodinnom dome s adresou trvalého pobytu detto.Je už tri roky v dome opatrovateľskej služby. Ako je to s dedením v takomto prípade?
veronikasad
15.11.19,19:58
spísala závet ?
EvaHa57
15.11.19,20:02
Závet ani darovaciu zmluvu nespísala.
buchač
15.11.19,20:06
Druhá hlava...od § 473 Občianskeho zákonníka

Ak nebol spísaný závet, dedenie bude podľa § 475 - dedenie v tretej skupine
Tweety
16.11.19,08:25
Preštuduj si tu: dedenie v tretej skupine
https://ficek.sk/dedenie-v-tretej-skupine-12836
buchač
16.11.19,08:44
Teraz si za múdru...keď si odpísala odo mňa....???
Tweety
16.11.19,10:09
Vážne? Kedysi si drbal účtovníčky, že dávajú len nič nehovoriace §§, tak som dala zrozumiteľnejšiu odpoveď. Tou mínuskou si sebe nezostal nič dlžný ale hlavne, že si sa u..jil. Ešte vysvetli, v čom je neužitočný. Či na to už nemáš?
buchač
16.11.19,11:40
Vždy vás budem drbať...vždy.
...a odteraz si na tie vaše príspevky posvietim ešte lepšie, no vezmite jed.

Tá mínuska ?
To je za ten hlúpy komentár...ten prvotný.
Kuwa...vy ste poniektoré neskutočné...prisámfakt, jak jebnuté...nie silno, ale bohovo presne.
To doplnenie komentu ? Spýtaj sa svojho starého, kedy sa odbavil....možno si spomenie.

Vysvetlenie ?
To je už s vami tak zlé, že nepoznáte humor ? Lebo takto bol vedený komentár. Že si ho nepochopila...holt, nie môj problém.
To fakt žijete len tými číslami ?
Tak to je mi vás ľúto...
Tweety
16.11.19,11:42
Aký prvotný? nič som nemenila len doplnila, no už sa neguzli, my humor nemusíme mať,veď ty ho máš aj za nás a taký, čo niekedy ani humorom nie je.
alaya1
18.11.19,21:57
buchac, tvoji blizki a susedia maju recht, ze existuje internet, o co su oni oslobodeni, ze sa odjebnes na nete, skryty za nickom na cudzie zeny....ale kazdy len tak, na koho si trufne.
buchač
18.11.19,22:21
alaya1 (Včera 23:57) buchac, tvoji blizki a susedia maju recht, ze existuje internet, o co su oni oslobodeni, ze sa odjebnes na nete, skryty za nickom na cudzie zeny....ale kazdy len tak, na koho si trufne.
==================
Never tomu...statočne poddžubnem aj do svojich blízkych...a aj do susedovcov.
....a oni mi to náležite oplatia.

Pozri sem a pozri sa na to takto.
Ja za to nemôžem, že vy dve = ty a tweety ste v podstate iné (také sa nazývajú netykavky)...dokonca až famózne iné.

Zaujímavé je, že iné nicky - ženy sa nedurdia, skôr sa zasmejú a vrátia mi požičané.

P.S.:
...fujtajbl...že odjebneš ?
To sa ako vyjadruješ, sa nehanbíš ?
Že ja som hrubý, to je iné...ale ty ??? No neverím, dokonca ešte k tomu aj veriaca.
Takže ráno pred robotou hajde na spoveď....
annova
19.11.19,19:28
Ak nežije žiadny z rodičov, dedia rovnakým dielom jej súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.
Dedičia v tretej skupine zákonných dedičov dedia všetci rovnakým dielom. Súrodenci dedia v tretej skupine po poručiteľovi priamo.

Čiže bude dediť i tvoja matka/otec a ak bolo súrodencov viac, tak všetci čo žijú. Ak už nežijú tak dedia ich deti.
marjankaj
19.11.19,19:41
"Ak už nežijú tak dedia ich deti. "
V zákone je: (2) Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti.

Súrodenci môžu dedičstvo aj odmietnuť.