marleau
17.11.19,19:03
Vzhľadom k tomu, že som sa nedopátral ku konkrétnej odpovedi ani v najnovšie uzatvorenej téme ani inde, tak sa ZAS a ZNOVU pýtam, či existuje nejaký zákon, ktorý upravuje prítomnosť zvierat v podnikoch, kde sa konzumuje.
Za rýchle nezatvorenie témy a relevantnú odpoveď Vám všetkým ďakujem!
alaya1
17.11.19,18:39
jaj, tak uz vieme, kto vytvoril tu prvu temu.
alaya1
17.11.19,18:39
Zakon je uvedeny v prvej teme, treba cele citat a hladat. Je tam.
Terezia13
17.11.19,19:30
marjankaj
17.11.19,19:55
Marleau a vieš, že viac nickov môže mať iba Milan Karas?:eek:
lujza.j
18.11.19,09:47
Navrh iseil do druheho citania nr sr...nepisu,ze uz bolo hlasovanie...a ak od 1.1.2020...iba ak majitel/prevadzkovatel povie ano...
marleau
18.11.19,15:01
ťa obúval, prvú tému som nevytvoril ja
marleau
18.11.19,16:42
prečítaj si jej zadanie
Terezia13
18.11.19,17:50
áno tak je to, prevádzovateľ si ale asi dobre rozmyslí, či bude riskovať stratu zákazníkov, to je už zase debata o inom, zákon jasne ukladá, čo musí prevádzkovateľ spĺňať........môj osobný názor a každý to tu vie, že sa zvierat zastávam, ale - tiež by som sa najedla radšej v reštaurácii, kde by neboli miláčikovia
buchač
18.11.19,18:35
Terezia13 (Dnes 19:50) áno tak je to, prevádzovateľ si ale asi dobre rozmyslí, či bude riskovať stratu zákazníkov, to je už zase debata o inom, zákon jasne ukladá, čo musí prevádzkovateľ spĺňať........môj osobný názor a každý to tu vie, že sa zvierat zastávam, ale - tiež by som sa najedla radšej v reštaurácii, kde by neboli miláčikovia
=================
Šak je to jasné, že to MUSÍ byť na majiteľovi...to označenie tiež.

Nový zákon - zviera nie je vec - bol schválený hlavne z dôvodu postihovania majiteľov (množiteľov, týranie a podobne)...no inak odtál potál.

Mne osobne by bolo úplne jedno, ak by pri vedľajšom stole v reštike sedel vedľa pána statný doberman, ktorému by bolo všetko navôkol šuma fuk.
No už by mi nebolo jedno, ak by tam sedela nejaká pinda s čivavou, ktorá by bola na stole...tak to teda pŕŕŕŕ.
Viac by som tam veru nešiel.

...a vraj ...Zákaz vstupu domácich miláčikov do kaviarní či na terasy reštaurácií bol víťazom ankety Byrokratický nezmysel roka 2018 ?
Vyhlasovatelia ankety museli byť pod riadnym matrošom...alebo pridrbaní psíčkari..
Pes nad človeka...ta díky.
Terezia13
18.11.19,18:44
nechcela som to tu až tak dopodrobna, ale keď si to už načal - vôbec by som si nebola istá, či ten tanier pred servírovaním mne dokonale nepooblizoval práve nejaký ten doberman, či s tou vidličkou - ktorou som plánovala jesť - nekŕmila panička svoju čivavku
lujza.j
18.11.19,19:14
Vidlickou co si planovala jest...mohol jest aj niekto s C-čkovou hepatitinou...ja radsej po civave...ja mam celkom velkeho psa....ale do restiky aj keby mohol nie....
Mne skorej vadia vreskajuce a pobehujuce decka co sa motaju casnikom pod nohy...pripadne pridu k vasemu stolu a cumakuju na vas... pes čuši pod stolom...je mi to v celku jedno.....nebudem sa rozvášnovat....:Dze pes ano/nie v restike...pozor napr.na restiky v De...tam zver móže ..aby sa odporcom nezrutil svet...:--- keby neboli horsie veci ako pes v restike...
buchač
18.11.19,20:36
Lui...detičky ? Tak to je už iná divoká zver.
Jeden vojde do reštiky a má dojem, že vošiel do ZOO - pavilóna opíc...
...a matky - potiažmo ííííče to majú na háku....tie niekedy posôbia dojmom, že sú solídne napraškuvané.
lujza.j
19.11.19,07:26
O rodičoch radsej nič...
kopretinka
19.11.19,11:20
Hm,kebyže len v reštikách....ale čo dokážu v obchode...a rodičom je to fuk.
lujza.j
19.11.19,12:00
Minule som tak zdrhla z obchodu....pre vrieskajuce a behajuce sk deti v at drogerii....chlap..co je ti:Dze si uz tu...