Martin Jusko
19.11.19,13:00
Dobrý deň mám pozemok v extraviláne na ktorom by som chcel stavať rodiný dom.ide o to, že pozemok je zároveň aj v pamiatkovej zone. Ku pozemku vedie polna cesta ktorá žial nie je zakreslená v mapách. Neviem za kým mám isť skorej či pamiatkári alebo mesto alebo životné prostredie . Mám silný pocit, že každý sa ma bude chcieť zbaviť a budu si ma pohadzovať medzi sebou. Kde by som mal začať a ako postupovať?
misoft
19.11.19,14:15
Hmmm.... poľná cesta, ktorá nie je na mape, nik o nej nevie. Na stavebné povolenie však potrebuješ aj prístupovú cestu - a tú NEMÁŠ.
A potom - pamiatkári - bude záležať, aký projekt to vlastne máš. Či vyhovuje tej pamiatkovej zóne. Môže sa jednať o nejakú prírodnú pamiatku, historickú pamiatku a ty tam "vrazíš" modernú "domovú kocku" s množstvom skla - tak toto ti na 100% zamietnu.
A za posledne - stavať v extraviláne - je to vôbec stavebný pozemok, je tam plánovaná bytova výstavba? Ak nie - aj toto ti zamietnu.
Chobot
19.11.19,14:45
Prvé môžeš skúsiť stavebný úrad, či tam je vôbec možné niečo stavať. Ak ti povedia, že nie, tak si skončil a ušetril si si behanie po iných úradoch. A tipujem, že to sa aj stane.
vicktor
19.11.19,14:46
Extravilan - to bude asi orna poda, pasienok alebo co?
Sotva tam povolia stavat.
A este aj pamiatkova zona? Tomu nerozumiem. Jedine ak nejake okolie stareho chraneneho kastiela?
Starosta a poslanci by mohli schvalit uzemny plan, ale proti pamiatkarom ... no neviem ... hladaj ine miestecko na stavbu.