StanislavaF
05.09.06,09:48
Ide v podstate o to, že som zistila, že bývalá mzdárka nenahlasovala PN zamestnancov do ZP. Táto povinnosť vznikla zamestnávateľovi od októbra 2005 ak sa nemýlim. Čo sa s tým dá teraz robiť? Môžem spätne všetko ponahlasovať?Ako je to vlastne ? Nahlasuje Pn od začatia alebo až keď je platená SP? Prajem pekný deň a ďakujem za odpovede
Tweety
05.09.06,07:50
Ide v podstate o to, že som zistila, že bývalá mzdárka nenahlasovala PN zamestnancov do ZP. Táto povinnosť vznikla zamestnávateľovi od októbra 2005 ak sa nemýlim. Čo sa s tým dá teraz robiť? Môžem spätne všetko ponahlasovať?Ako je to vlastne ? Nahlasuje Pn od začatia alebo až keď je platená SP? Prajem pekný deň a ďakujem za odpovede
Na príslušnom tlačive sa oznamuje celé trvanie DPN.:cool:
StanislavaF
05.09.06,07:52
A môžem to aj spätne poprihlasovať. Aká je tam povinnosť? Nie je to náhodou do 8 dní? A keď PN trvá dlhšie ako 8 dní? KDe to tlačivo nájdem? Alebo je to oznámenie zamestnávateľa pri zmene ...? ďakujem
Martinella
05.09.06,07:55
A môžem to aj spätne poprihlasovať. Aká je tam povinnosť? Nie je to náhodou do 8 dní? A keď PN trvá dlhšie ako 8 dní? KDe to tlačivo nájdem? Alebo je to oznámenie zamestnávateľa pri zmene ...? ďakujem
Je to klasické oznámenie zamestnávateľa a hlási sa pri PN do konca mesiaca nasledujúcom po mesiaci v ktorom DPN vznikla či zanikla. Tlačivo je aj na stránkach poisťovní alebo priamo v pobočkách.
StanislavaF
05.09.06,07:58
a keď u nás to nebolo nahlasované vôbec? Môžem teda na tie tlačivá písať začiatok pod to koniec PN aj keď to nebolo v jednom mesiaci?
Tweety
05.09.06,08:02
a keď u nás to nebolo nahlasované vôbec? Môžem teda na tie tlačivá písať začiatok pod to koniec PN aj keď to nebolo v jednom mesiaci?Urobíš to dodatočne presne tak, ako to malo pôvodne byť správne urobené. Teda presne po mesiacoch a trvaní DPN.:cool:
Martinella
05.09.06,08:03
a keď u nás to nebolo nahlasované vôbec? Môžem teda na tie tlačivá písať začiatok pod to koniec PN aj keď to nebolo v jednom mesiaci?

Áno môžeš. Len aby to mali na zdravotnej poisťovni zaevidované.Ale po mesiacoch je to prehľadnejšie.Inak u nás v Žiline vo VšZP to berú aj tak.Vraj škoda tlačív.
StanislavaF
05.09.06,08:36
Ďakujem tak idem na to
StanislavaF
05.09.06,08:50
ešte mám predsa len jednu podotázku. Nahlasujem aj pracovný úraz? Tiež pod tým istým kódom ako PN?