Laria54321
20.11.19,02:06
Dobry den. Som tu nova a neviem, ci som dala otazku do dobrej temy. Ale prosim o radu. V maji som podala ziadost o podporu, nebola mi schvaldna, chybali mi dni. Od septembra som sa zamestnala, zistila som ze som tehotna, pracu som nezvladala, odisla som v skusobnej. Zase som na urade a tehotna bez prijmu ????Do materskej daleko a pre to by mi dovtedy ta podpora dobre padla. Nejake dni sa tam poslednou pracou priratali, stale mi vsak chyba 36dni do schvalenia podpory. Ak som dobre vyratala. Chcem sa spytat, ci je nejaky sposob, napr si zaplatit sama odvody na 36 dni, alebo nieco, aby mi ju potom schvalili? S tym, ze som na UPSVaR a aj by som mala zostat myslim, ked chcem o podporu ziadat. Dalsia vec je, ze beham po pohovoroch a do dvoch prac ma chcu, s nastupom 1.12 ale mne je proti srsti tajit tehotenstvo, len aby som odrobila 36 dni, odisla a dostala podporu. A aj sa bojim, ze pracu nezvladnem, byva mi hrozne zle. Za kazdu serioznu odpoved dakujem
ivka70
20.11.19,02:23
Ak uz si evidovana na UP, doplatenie ti nepomoze.
Evidenciu by si musela ukoncit a najlepsie nastupom do zamestnania, lebo ak ju ukoncis na vlastnu ziadost, nemozes sa hned po splnení tych 36 dni opat evidovat.
Musis si spocitat, ci aj s tymi 36 dnami splnis podmienku platenia poistenia v nezamedtnsnosti aspon 730 dni v poslednych 4 rokoch pred evidenciou.
Len tak ti narok na podporu vznikne.
veronikasad
20.11.19,10:03
Ak mas rizikové tehotenstvo a bola si tehotna v case ukoncenia pracovného pomeru, mas narok na nemocenské z 8-mesacnej ochrannej doby. Nech ti lekár vypíše PN na tlačive SP, kopiu odovzdas na úrade práce.

Predpokladam, že máš splnenu podmienku 270 dni nem.poistenia v posl.dvoch rokoch a po skonceni PN plynule prejdes na poberanie materskeho, len treba dodrzat presny termin nástupu na materske...
Katy a R
20.11.19,10:38
Nuž najjednoduchšie by bolo zamestnať sa na toľko dní - aby si splnila podmienku. Pretože pri dobrovoľnom vyradení - tak, ako ivka napísala. Ak máš možnosť, tak čo najskôr!;) ( ... a čo všetko nám je "proti srsti" ! ).
Samozrejme - je to na tebe.