inuš
05.09.06,10:04
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Priateľ ako živnostník CHce podnikať v oblasti spracovania dreva. Máme prenajatú budovu. Kde všade máme prihlásiť prevádzku? Budeme mať asi 3 zamestnancov.
Treba daňový úrad, sociálka, zdravotná - ako zamestnávateľ. To viem.
Ale kde ešte? Hygiena? živnostenský úrad? inšpektorát práce? obecný úrad? Neviem, kde všade treba nahlásiť vznik prevádzky. Pomôžete mi? ďakujem.
Petra79
06.09.06,08:28
pokial viem tak treba podat ohlasenie prevadzky na zivnostenskom, potom uskutocnit zmenu v OR, taktiez ist na obecny urad a vybavit dobu otvaracich hodin...a hygienu tiez zavolat do prevadzky...som zaciatocnik takze neviem ci som nieco nezabudla
Zoltán Kovács
07.09.06,07:16
pokial viem tak treba podat ohlasenie prevadzky na zivnostenskom, potom uskutocnit zmenu v OR, taktiez ist na obecny urad a vybavit dobu otvaracich hodin...a hygienu tiez zavolat do prevadzky...som zaciatocnik takze neviem ci som nieco nezabudla

Prečo by bolo treba "vybaviť zmenu v OR"? Keď otváraš prevádzku sídlo firmy sa ti ešte nezmení. Inak ostatný postup je správny.
dumap
07.09.06,10:41
ešte drobnosť - nezabudni na inšpekčnú knihu na živnostenskom úrade, a obchod. register je predsa len u právnických osôb, nie u živnostníkov.