sindus
21.11.19,18:53
Prosim Vas neviete poradit ako sa zadava automaticky text vo worde? Napr. ked viackrat pisete nazov zakona, aby ste to nemuseli stale vypisovat, tak sa da niekde nastavit, ze zadate len cast toho zakona a word sam dopise zvysok.
Napr. zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) a ja ked napisem vo worde len zákon č. 50/ , tak za lomitkom sa mi zvysok dopise sam. Velka vdaka za kazdu radu
Kabaka123
21.11.19,19:36
word 2007 - text-rýchle časti - uložiť do galérie -

a) uložiť ako preddefinované časti

nevloží automaticky za lomítkom, ale vloží celý text pri kiknutí na rýche časti

b) uložiť ako automatický text+využiť automatické opravy

možnosti wordu - kontrola pravopis-možnosti automatický opráv
zaškrnúť možnosť - nahradzovať text behom písania
sindus
22.11.19,12:11
verzia word 2010.
Rychle casti to je nieco ine. Ked pises vsetkymi desiatimi, tak pri rychlych castiach musis chytit mys a odklikat si to. Ale toto na co sa pytam sa doplni v priebehu pisania textu, cize prsty mas na klavesnici. Napises len zakon c. 50/ a ostatne znenie zakona sa dopise same a ty pokracujes dalej v pisani textu.
ivka70
22.11.19,12:23
misoft
22.11.19,14:48
Jasné, že nečítal.... on CHCE, že napíše "zákon" a hneď mu to tam hodí ten text.
Ak mu to nevyhovuje - ZATVORTE to!.
marjankaj
22.11.19,16:15
On asi píše rýchlejšie ako ty:D A nestíha aj rozmýšľať.
sindus
25.11.19,06:36
Ano, chcem ze napisem len "zakon c.50/" a zvysok textu co je "1976 Zb. zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov" dopise word sam. a toto si neviem nastavit, tak som skusila na porade.sk. No nic, dakujem za vase rady.
A tu ironiu si si mohol (a) odpustit MARJANKAJ
marjankaj
25.11.19,10:57
To nie je irónia. Keď niekto nechápe napísané , čo uviedla Kabaka123 pod písmenom "b", tak je to na zaplakanie. Venuj sa radšej niečomu jednoduchšiemu, čo nevyžaduje žiadne rozmýšľanie. Automatické opravy je presne to čo by si chcela dosiahnuť. Ale komu nie je rady-tomu niet pomoci.
sindus
25.11.19,13:35
marjankaj, prepáč, že nie všetci sú takí múdri ako ty!
marjankaj
25.11.19,13:43
Prepáč aj ty, nevedel som, že nevieš čítať.
Keby si nemudrovala a vyskúšala, mohli sme si celú debatu ušetriť.
ešte raz:

b) uložiť ako automatický text+využiť automatické opravy

možnosti wordu - kontrola pravopis-možnosti automatický opráv
zaškrnúť možnosť - nahradzovať text behom písania