avalik
21.11.19,21:30
Podporte prosím petíciu senzory ore diabetikov (https://www.peticie.com/senzory_pre_diabetikov):

" žiadame aby Senzory na kontinuálne monitorovanie glykémie v krvi, boli plne hradené z Verejného zdravotníctva pre všetkých diabetikov na intenzifikovanom inzulínovom režime DM. "

Potom ako podpíšete petíciu, príde vám e-mail s linkom na potvrdenie svojho podpisu. Ak nepotvrdite, váš hlas bude NEPLATNÝ!

Ak vám e-mail nepríde za krátky čas, skontrolujte si SPAM.
kopretinka
22.11.19,08:24
Ja som to dávnejšie podpísala,aj potvrdila,a včera mi prišlo,že mám doplniť bydlisko,inak je môj podpis neplatný.
No neviem teda prečo zobralo môj hlas bez bydliska,ak tam teda bola kolonka na vyplnenie.....
misoft
22.11.19,13:42
Myšlienka ako taká (pomôcka pre diabetikov) je dobrá, lenže ak ŽIADAJÚ ešte aj adresu - neviem, neviem - tu už začína niečo smrdieť.
avalik
22.11.19,18:02
pre misofta
Zákon o petičnon práve
§ 4

Podpora petície
(1) Každý má právo spôsobom neodporujúcim zákonu vyzývať iné osoby, aby svojimi podpismi petíciu podporili.

(2) V petícii alebo v podpisovom hárku je osoba podporujúca petíciu povinná uviesť čitateľne svoje meno, priezvisko, adresu pobytu1) a svoj podpis, ak ide o fyzickú osobu, alebo svoj názov a sídlo, ak ide o právnickú osobu; osoba oprávnená konať v mene právnickej osoby uvedie čitateľne svoje meno, priezvisko, adresu pobytu a svoj podpis.

(3) Petíciu možno podporiť aj v elektronickej podobe, pričom osoba podporujúca petíciu namiesto podpisu

a) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej pošty,

b) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej schránky,

c) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície pripojí svoj zaručený elektronický podpis, alebo

d) vykoná potvrdenie podpory osobitným spôsobom prostredníctvom informačného systému pre elektronické zhromažďovanie údajov o osobách podporujúcich petíciu (ďalej len „petičný systém“).

(4) Osobitný zákon môže ustanoviť aj ďalšie náležitosti petície.1a) Ak osobitný zákon1a) ustanovuje najnižší počet osôb podporujúcich petíciu alebo vek osôb podporujúcich petíciu, uvedie osoba podporujúca petíciu svoj trvalý pobyt. Petíciu podľa tohto odseku možno v elektronickej podobe podporiť iba podľa odseku 3 písm. b), c) alebo písm. d).
avalik
22.11.19,18:40
ale no, taky velky googlic ako ty a nevie si vygooglit?

k PS: v com je to zavadzajuce? to, ze ty si pri DM 2 nemerias tak casto, neznamena ze ini diabetici s DM 1 ci 2 nemeraju castejsie, aby sa vyhli vykyvom ... ja napr. som si pri nastavovani na inzulin merala asi 8x denne, teraz je to menej ... v podstate by som si mala merat pred jedlom a 2 hodiny po jedle + v pripade nejakej nepohody - cize min. 6x denne

a k 6 bodu nechapem
avalik
22.11.19,19:11
hej? to bola hra? na to si ma mal upozornit, usetrila by som si pismenka ????
marjankaj
22.11.19,21:20
A sakra, je tu niekto, kto si aj nepichá?:rolleyes:
misoft
22.11.19,22:10
Všetci (alebo skoro všetci) pichajú..... len sa nevie ČO!
:D:D:D
marjankaj
22.11.19,22:48
A odkedy sa bodujú aj komentáre? To sú mi novinky:eek:
avalik
23.11.19,05:54
no takto to vyznie, ked buchac vymaze svoje zbytocne komentare ... a poznas ho,, za kazdu cenu pisat ....
avalik
23.11.19,05:55
chlapci, tema o diabete - cukrovke ... vtipne? pre mna osobne nie
buchač
23.11.19,07:31
Valéria .... nemáš vôbec pravdu !

Vymazal svoje komentáre (v počte 2) z jedného dôvodu, nakoľko som jednoznačne usúdil, že v takejto téme nemajú čo hľadať určité poznámky...nezvyknem srandovať o týchto veciach. Veď ostatne, aj ty si spomenula :

" avalik (Dnes 07:55) chlapci, tema o diabete - cukrovke ... vtipne? pre mna osobne nie "
-----------------------------
Zbytočné komentáre ?

Položil som ti len otázku...či môže občan zahraničného štátu vytvoriť petíciu na Slovensku ?

Odkázala si ma s ironickou poznámkou na google.
Nuž, ja som pozeral aj pred položením otázky, no nejak som si nebol istý, či áno alebo nie.
Vychádza mi ale, že petíciu môže podať občan v rámci EU, no iný už nie.
...a Zlatko Hrubik - autor petície je občanom Srbska, ktoré nie je členom EU.
Tak o čom to tu potom je ?
--------------------------------
Zbytočné komentáre ?

Pre niekoho áno, pre niekoho nie.
Nie sú ti jasné body, čo som spomenul ?

- bod 4 - ten vraví, že diabetik si MUSÍ kontrolovať glykémiu minimálne 10x denne, aby mal dobrú kompenzáciu.
To akože povedal ten Zlatko ???
Lenže kompenzácia u dia je toto a nie IBA meranie :
" K dosiahnutiu dobrej kompenzácie môžete prispieť zdravou životosprávou a režimovými opatreniami: racionálnou diétou, znížením hmotnosti, dostatkom pravidelnej fyzickej aktivity, odstránením škodlivých návykov. Dôležitou súčasťou tohto procesu je aj správna edukácia o cukrovke a možnostiach predchádzania komplikáciám."

- k bodu 6 - senzor vraj kontroluje KAŽDÝCH päť minút glykémie a dokáže odhaliť všetky výkyvy...
Ja nevravím opak. Ale v takomto prípade pacient má vydláždenú cestu k tomu, aby ho z tých meraní drblo...dostane sa do neskutočného kolotoča meraní, aplikovania inzulínu, kontrolovaniu stravy, atď...jedným slovom sa zblázni.

Nič proti senzorom...ALE :
Tie senzory sú podľa mňa vhodné hlavne pre deti a pre starších, ktorí nerozpoznajú (nevedia to) včas príznaky hypo.
Druhá skupina je tá, ktorým glykémia skáče šej háj...
Pre tých ostatných by to bolo len o tej pohodlnosti, na ktorú by mohli kľudne aj doplatiť.
----------------------------------
Zbytočné komentáre ?

Že ty si si pri nastavovaní merala 8x denne ?
Šak to je jasné...ja podobne, ba aj viac.

Vieš, koľko krát si meriam teraz ja ? Povedzme, že tak 2 - 3 x ...ale za týždeň.

Lenže ja som dobre kompenzovaný, viem o sebe dostatok, pohybujem sa až do het, manuálne makám,...strava podľa hesla " všetko, ale s mierou."

Pred mesiacom som bol po 1/2 roku na veľkej kontrole.
Doktorka veľmi spokojná...všetky výsledky jak malé decko už pekných pár rokov.
---------------------------------
Za každú cenu písať ?

Ááááále hovno....


P.S.:
...a idem makať.

P.S.:
....a kľudne aj toto vymažem...šak je to vlastne zbytočný komentár.
avalik
23.11.19,12:45
píšeš: "Zlatko Hrubik - autor petície je občanom Srbska" - ty máš možnosť lustrácie v registri občanov SR? google ti nešiel FB profil autora? .. to že sa niekto narodil mimo SR, neznamená, že nie je občanom SR ...

.. k senzorom, naštuduj si ... raz pichneš a cca 2 týždne máš merania, ktoré ti urobia glykemickú krivku ... to že máš dlhodobý cukor v norme, neznamená, že je všetko OK ... počas dňa/noci ti cukor môže rôzne lietať - v priemere ti môže výjsť super výsledok ale to číslo nezohľadňuje výkyvy, ktoré ti senzor odhalí - snaha je o dlhodobé udržanie sa v prijateľných hodnotách - v prijateľnej krivke
buchač
23.11.19,12:53
Veď hovorím, že je to neužitočný komentár.

By som sa rád opýtal bodliaka - zákerného podliaka :
" Máš ty vôbec poňatia, presnejšie povedané, nejaké skúsenosti s diabetesom ?"

Tie moje skúsenosti, ktoré sú mnou overené (a aj schválené mojou diabetologičkou) ty nemáš právo hodnotiť...NEMÁŠ PRÁVO !!!
To je asi tak, ako keby sa všetci diabetici mali liečiť podľa jednej šablóny...všetci rovnaké lieky, všetci rovnaká strava, všetci proste všetko rovnako.

P.S.:
Sa poser, sa poyeb, si trhni...a tak podobne...TY HAJZEL skurvený !


P.S.:
Všade inde by som vydržal tie hodnotenia, ale v téme zdravie nepoznám brata a nie ešte nejakého podliackeho chuja....nakoľko tu ide o diskusiu a výmenu názorov a nie o to, či je to užitočné alebo nie.
buchač
23.11.19,13:08
avalik (Dnes 14:45) píšeš: "Zlatko Hrubik - autor petície je občanom Srbska"
------------------------
FB nie je pre mňa relevantný zdroj.

Zlatko Hrubik
Janka Čmelika 49A
Lug 213 15
Srbská republika
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=267439&SID=7&P=0
==================
.. k senzorom, naštuduj si ...
-----------------------------
Seba som dal len ako odpoveď na tvoje nastavenie.
Snažím sa ísť radšej vo všeobecnej rovine a nie ísť do konkrétností.

Ale inak ?
Všetko so všetkým súvisí...strava, pohyb, námaha a tým pádom dávkovanie.
Ako som spomenul, myslím si, že tie senzory (už pred petíciou som niečo málo o tom vedel) by proste nemali byť pre všetkých.
avalik
23.11.19,14:38
ach jo, kde tam je uvedene, že je občan Srbska?
marjankaj
23.11.19,17:27
Valika veď ja o inzulíne. V poslednej dobe skoro každý koho stretnem má cukrovku. Asi ich stretám pred ordináciami. A keď tak čítam, na porade detto.
bodliak
23.11.19,18:18
"skúsenosti s diabetesom" - Truhlík, ani to správne vyskloňovať nevieš. Vieš byť len vulgárny.
avalik
31.01.20,16:44
buchač, to ti tak chýbam, že ťa mám v paži a nereagujem na tvoje príspevky a odkazy v poznámkach? dnes dávaš neužitočné v tomto vlákne? a hneď 2x za sebou? ... no čo s tebou? si chudák, choď sa liečiť