majkovrabel
24.11.19,07:44
Dobry den, chcem sa opytat akym sposobom je mozne sa spravne nechat vyradit z uradu prace. Mam brigadnicku, ktorej sme urobili zmluvu na 40 dni, aby neprekrocila limit. Ma zaujem u nas pokracovat. Kedze ma dieta, ktore nenavstevuje skolku, zdravotne odvody si sama platit nebude a podpora jej skonci skor ako uplynie danych 40 dni.

Staci ukazat predlzenie zmluvy a k vyradeniu dojde automaticky alebo je potrebne aby si na urade prace poziadala sama o vyradenie?
avalik
24.11.19,07:27
chces ju dalej zamestnavat ako brigadnicku alebo na riadny plny pracovny pomer?
majkovrabel
24.11.19,09:30
brigadnicku....
avalik
24.11.19,10:02
Nechajte dohodu dobehnut tak ako je. Ona sa moze sama odhlasit z evidencie uchadzacov o zamestnanie pi skonceni poberania davky v nezamestnanosti. Po skonceni terajsej dohody uzatvorite novu.

Predlzenim terajsej dohody by bola prekrocena dlzka 40 dni a myslum, ze by ju vyradili spatne ku dnu zaciatku dohody - t.j. prisla by aj o davku v nezamestnanosti
majkovrabel
24.11.19,10:28
presne kvoli tomu sa pytam, aby sa to tam nepokazilo a neprisla o viac penazi ako zarobi.... a tuto informaciu som nenasiel, ze ako sa to riesi, ked sa chce dohoda predlzit....
veronikasad
24.11.19,10:32
Uzatvoris novu dohodu, posles odhlasku starej a sucasne od nasledujúceho dna prihlasku novej na RLFO
veronikasad
24.11.19,10:33
Prijem pocas evidencie na UP bude dodržaný?