japeni
05.09.06,10:39
Dobrý deň, kto mi poradí ohľadne prevádzky autoumýrne:
1. prevádzku sme nahlásili, hygienu, registračnú pokladňu máme. Stanovili sme otváracie hodiny neobmedzene od pondelku do nedele. Musíme niekde tieto otváracie hodiny nahlásiť / živnostenský úrad, daňový úrad /

2. čo v prípade, že v sobotu alebo v nedeľu bude zatvorené. Ako treba postupovať s registračnou pokladňou. Vytlačíme prázdny denný obrat, alebo iba napíšeme do knihy tržieb, že bolo zatvorené ? / to sa mi nezdá /

3. Čo v prípade, keď pracovník zabudol vytlačiť denný obrat za napr. pondelok - keď bol nulový

ďakujem
japeni
05.09.06,09:19
prosím odpovie mi niekto, súrne to potrebujem vedieť . ďakujem
Dana K.
05.09.06,09:24
Dobrý deň, kto mi poradí ohľadne prevádzky autoumýrne:
1. prevádzku sme nahlásili, hygienu, registračnú pokladňu máme. Stanovili sme otváracie hodiny neobmedzene od pondelku do nedele. Musíme niekde tieto otváracie hodiny nahlásiť / živnostenský úrad, daňový úrad /

2. čo v prípade, že v sobotu alebo v nedeľu bude zatvorené. Ako treba postupovať s registračnou pokladňou. Vytlačíme prázdny denný obrat, alebo iba napíšeme do knihy tržieb, že bolo zatvorené ? / to sa mi nezdá /

3. Čo v prípade, keď pracovník zabudol vytlačiť denný obrat za napr. pondelok - keď bol nulový

ďakujem

Ak bol obrat nulový, dennú uzávierku tlačiť netreba. Dá sa to skontrolovať na grandtotaloch, tie sa načítavajú.
skvarki
05.09.06,09:32
Otvaracie hodiny by ti mal asi schvalit Mestsky urad v meste kde mas predajňu. Ked nemas ziadnu trzbu cez ERP alebo mas zatvorene nemusi robit dennu uzavierku.
Janka6685
05.09.06,09:35
Otvaracie hodiny by ti mal asi schvalit Mestsky urad v meste kde mas predajňu. Ked nemas ziadnu trzbu cez ERP alebo mas zatvorene nemusi robit dennu uzavierku.

Všade čítam, že otváracie hodiny by sme si mali dať schváliť mestským úradom, ale je to povinnosťou?
stanka613
05.09.06,09:39
ked chces zatvorit predajnu mal by si to nahlasit na mestskom urade kde ti vydaju povolenie o zatvoreni prevádzky na 1,2 dni
seda
05.09.06,09:43
Je nutné mať nahlásené otváracie hodiny na miestnom úrade v mestskej časti, v ktorej sa prevádzka nachádza, oni Vám ich musia odsúhlasiť.
Janka6685
05.09.06,10:00
Je nutné mať nahlásené otváracie hodiny na miestnom úrade v mestskej časti, v ktorej sa prevádzka nachádza, oni Vám ich musia odsúhlasiť.

Podľa akého nariadenia alebo zákona,...?
seda
05.09.06,11:02
Číslo zákona ani nariadenia neovládam, no postup napr. pri otvorením predajne drogérie v mojom prípade, je potrebné nahlásiť prevádzku na živnostenský úrad, nasledovne na regionálny úrad verejného zdravotníctva predložiť na posúdenie návrh podľa zákona č. 126/2006 o verejnom zdravotníctve § 10 ods. 3 až 7 na využívanie priestorov na podnikateľskú činnosť /prevádzku/ a zároveň mám povinnosť požiadať RÚVZ o vydanie rozhodnutia na uvedenie priestorov predajne do prevádzky /kolok Sk 500,-/. S týmto rozhodnutím, nahlasujem prevádzku na miestnom úrade v mestskej časti, kde prevádzka spádovo patrí a zároveň žiadam o schválenie otváracích hodín. Ak najbližie zablúdim na miestny úrad zistim si podľa akého nariadenia to je.
Janka6685
05.09.06,11:52
A nevie náhodou niekto, aké je to nariadenie?
lenkak
05.09.06,15:57
každé mesto má svoje nariadenie, takisto tak ako aj poplatky. Skús pohľadať na www stránke mesto Košice.