mondes
24.11.19,21:14
Ahojte, prosím Vás, idem robiť DoPČ na 1 deň (kvôli úradu práce). Takže to bude na nepravidelný príjem. Ale akú splatnosť odmeny mám uviesť? Hne´d po ukončení dohody? A čo v prípade, ak náhodou ešte bude zamestnávateľ v novembri potrebovať tohto dohodára? Za každou ukončenou dohodou hne´d vyplatiť? Ďakujem.
avalik
24.11.19,20:25
§ 228a ods. 4 ZP
ak je dohoda na 1 den a potrebujes ho znova tak dalsia dohoda - neviem aky mas softver ale mala by si to nahodit ako subezny "PP"
mondes
24.11.19,20:34
Súbežný PP aj napriek tomu, že predošlá dohoda bola ukončená? Súbežný neznamená, že je súbeh dvoch zamestnaní naraz? .......totižto dohodár je na ÚP a zamestnávateľ ho na zajtra potrebuje. Takže na zajtra prihlasujem na nepravidelný príjem. A ak by náhodou ho potreboval aj na 28.11.2019, tak to dám ako súbežný? ......nemala som takýto prípad, preto sa pýtam. Srdečná vďaka.
pavol54
24.11.19,20:50
dohodu na nepravidelný príjem(výkaz nežiada dokedy, to robíš po ukončení): nahlásiť na soc poist pri nástupe napr september, ukončenie nahlásiť napr november, odmenu rozpočítať na na všetky mesiace aj na výkaze ku koncu mesiaca november. Výplatu vykonať v priebehu mesiaca podľa zmluvy spravidla do 8 dňa
mondes
24.11.19,21:03
Ďakujem. Skôr som chcela postup v prípade, že napr. dohoda na 1 deň, t.j. zajtra a druhá dohoda napr.28.11. Ako urobím výplatu v mesiaci november?
avalik
24.11.19,22:12
prave preto pisem, ze zisti ako to spracovava tvoj softver - pozri manual alebo zajtra volaj hotline
pavol54
25.11.19,03:48
To potom nie je nepravidelný príjem. Dve dohody- dve výplaty, po ukončení mesiaca
pavol54
25.11.19,07:44
mondes kde je problém? nepr príjem je taký, kde výplata presiahne jedno výplatné obdobie (MESIAC). na up môžu chcieť prihlášku na SP max výkaz odpracovaných hodín v prebiehajúcom mesiaci. Každé vyúčtovanie mzdy sa robí po ukončení prác(po odhlásení) , alebo najskôr po ukončení mesiaca ak dohoda trvá
mondes
25.11.19,11:05
Ako to, že to nie je nepravidelný príjem? Veď tie dohody sú len po jednom dni. Teda sú do jedného mesiaca. A v tom prípade je to nepravidelný príjem.
Mila123
25.11.19,11:08
Zákonník práce ukladá zamestnávateľom každú odmenu za prácu vykonanú na základe dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti vyplatiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po výkone práce. Na účely sociálneho poistenia sa posudzuje pravidelnosť alebo nepravidelnosť odmeňovania podľa toho, ako je dohoda uzatvorená, t.j. či ide o právny vzťah zakladajúci právo na pravidelný mesačný príjem zo závislej činnosti alebo o právny vzťah zakladajúci právo na nepravidelný príjem zo závislej činnosti.

Pravidelný mesačný príjem je mzda, plat, odmena alebo iný príjem zamestnanca, ktorý je splatný za mesačné obdobie. Za mesačné obdobie sa považuje kalendárny mesiac.

Nepravidelný príjem zo závislej činnosti je príjem zamestnanca zo závislej činnosti, ktorý nie je pravidelný mesačný príjem (ak je dohodnuté odmeňovanie iné ako pravidelné mesačné). Každá dohoda uzatvorená na obdobie jedného kalendárneho mesiaca a na kratšie obdobie, sa na účely sociálneho poistenia považuje za dohodu s nepravidelným príjmom.
citované zo stránky : https://www.socpoist.sk/dohodari-a-postup-voci-sp-od-1-jula-2018/66096s
je to jednoznačne nepravidelný príjem.....
avalik
25.11.19,11:11
pavol54, nesúhlasím ... nepr. príjem je, ak sa vypláca nepravidelne - teda len raz, alebo nepravidelne - nie každý mesiac ... tu budú dve samostatné dohody, každá menej ako mesiac - čiže do SP budú 2 prihlášky na nepr. príjem
pavol54
25.11.19,14:02
avalik a ja som čo napísal? všetci dôchodcovia u mňa takto pracujú. (júl - oktober = jedna výplata rozpočítaná na mesiace) inak som si spomenul že pred časom som mal takto jednu z UP a mala problém lebo oni počítajú hodiny od uzavretia dohody do ukončenia dohody, (na sp) aj keď ako dohodárka robila len 8 hod stačili jej napočítať takmer 40 hod
mondes
25.11.19,14:15
pavol54, ale ja nemám dohodu, ktorá presahuje z jedného mesiaca do druhého, resp. tretieho. .....U mňa bude mať jeden dohodár dve samostatné dohody a preto sa pýtam, ako budem za mesiac november robiť mzdu. ....ale to si zavolám na hotline. Ďakujem Vám za Váš čas a komentáre.
pavol54
25.11.19,14:24
dve prihlášky, dve odhlášky dva výkazy(SP) dve výplatnice. Pozri moju poslednú vetu 0944 Asi to musíš urobiť tak kvôli UP oni počítajú pracovný čas medzi vznikom a ukončením.
avalik
25.11.19,14:34
mondes ak robis v olympe tak to maju pekne vysvetlene - daj si do googla