mondes
25.11.19,13:15
Ahojte, riešim konečného užívateľa výhod v jednej firme, kde sú dvaja spoločníci a jeden z nich je konateľ. Konateľ, zároveň aj spoločník má podiel 60% a druhý spoločník má 40 %. Ten druhý spoločník sa o firmu vôbec nestará, vôbec tam nechodí. Všetko rieši konateľ. Teda podľa mňa, konečným užívateľom výhod je práve ten konateľ. Správne uvažujem? Alebo je potrebné uvádzať aj toho spoločníka?

.....a kto je navrhovateľom? Niekde čítam, že samotná firma, ale v postupe, ktorý som našla sa uvádza, že práve konateľ má byť aj navrhovateľom. Prosím, poradíte? Ďakujem veľmi pekne.
Žabinka
25.11.19,12:35
a podľa čoho postupuješ?
tu http://rybanova.sk/zapis-konecneho-uzivatela-vyhod-do-obchodneho-registra-postup-krok-za-krokom/ máš dobrý návod..
v prípade sro je Navrhovateľ právnická osoba, a KUV sú všetci spoločníci s viac ako 25%-ným podielom..
mondes
25.11.19,12:44
Ďakujem, idem pozrieť. Našla som taký postup na 40 strán, ale tam sa uvádza, že časť navrhovateľ je potrebné uviesť FO, ktorá bude návrh podpisovať u notára. ....A ak ide o poľskú firmu, t.j. konateľ aj spoločník sú poliaci, tak tam tiež normálne uvádzam ich číslo OP, aj rodné číslo?
Žabinka
25.11.19,12:56
keď to budeš robiť elektronicky, tak tlačivo ťa trošku navedie.. bez vyplnenej hociktorej povinnej kolonky bude hlásiť červenú chybu.. takže predpokladám, že aj u zahr. spoločníka je treba uviesť všetky potrebné údaje..
avalik
25.11.19,14:02
mondes, toto je robota pre pravnika, nie uctovnika ... zaplatia ti cas co tomu budes venovat?
mondes
25.11.19,15:28
No, už to vidím, ako mi platia. :)
avalik
25.11.19,15:29
tak ich odkaz na pravnika, toto nie je v kompetencii uctovnika