wegamizi
25.11.19,13:06
Dobry den, stale riesim reklamaciu, ktoru som uz tu rozpisovala, ta vsak nie je pre tejto otazke podstatna. Zaujimalo by ma, ked si Telekom kazdy hovor s dovolenim druhej strany nahrava, prehravanie pouziva ako pomocku pri rieseni reklamacie, ci ma narok na odpis hovoru aj druha strana, teda poskodeny. Ak ano, ako?
buchač
25.11.19,12:29
Jednoznačná odpoveď z Telekom fóra

Hovory sú monitorované, aj práve pre takéto prípady. Reklamáciu vieš podať tu: https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam

Kolegovia z reklamačného oddelenia sa Tvojej záležitosti budú venovať a určite si nahrávku prepočujú /nahrávku Ti ale žiaľ poskytnúť nemôžeme/
https://forum.telekom.sk/topic/15407-zaznam-hovoru-s-operatorom/
wegamizi
25.11.19,13:22
Dakujem, presne aj ja mam ten problem. Bola som uvedena do omylu a nemam dokaz, len tu telefonicku nahravku. To je teda nedobra informacia
jslancik
25.11.19,16:31
očividne je to iba pre nich, neposkytnú to predsa druhej strane vo svoj neprospech...
wegamizi
25.11.19,17:36
Preto sa radim tu na Porade, lebo by som rada vedela, co na to nase zakony. Predsa to nie je normalne
buchač
25.11.19,17:59
Neviem a ani sa mi nejak nechce pátrať, že ako dlho sa uchovávajú nahrávky s klientom...no je tam jednoznačne nejaká doba.
Tiež platí, že :
Zvyšovanie kvality služieb počas rozhovoru s agentom - rozhovor s agentom je zaznamenaný a prepísaný do TEXTOVEJ podoby, pričom sa vyhodnocuje, ako náš agent naplnil vaše očakávania pre účely zabezpečenia kvality. Právnym základom je oprávnený záujem nás ako prevádzkovateľa o čom ste informovaný na začiatku hovoru.
https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/osobne-udaje-zakaznik

To v podstate znamená, že v určitých prípadoch by mala byť nahrávka - text k dispo...na súde jednoznačne.
kukučka
25.11.19,19:53
Nevybavuj na pobočke, ale telefonicky. Žiadaj spísať reklamáciu a odvolaj sa na predošlý telefonát a reklamáciu. Ten kto s tebou hovoril, predsa o tom urobil záznam a ten by mal byť viditeľný. Nie si povinná dať písomnú reklamáciu. Akurát som zistila, že sa zmenili ich prístupové hlášky, možno aj iné veci. Držím ti palce a nedaj sa odradiť. Môžeš požiadať, aby ti zavolal ten pracovník, s ktorým si to vybavovala. Pozrela som tvoju predchádzajúcu tému.
Teraz som vybavovala nový telefón za 10 € pre staršiu pani a bez problémov, bola som prekvapená, že mi vyšli v ústrety o dva dni bol doručený. Mal byť dokonca v akcii za 1 €. Kuriér pýtal 9,90, vyplatila ho.
Volala som znovu a hneď som bola uistená, že rozdiel vrátia, napriek tomu, že nemala nárok, ale aby predišli problémom, lebo nás uviedli do omylu. Za 1 € je ten telefón len k vyššiemu paušálu.
Ja viem, rozdiel obyčajný lacný telefón a tablet, ale princíp ten istý. Bola si uvedená do omylu, /verím, že neumyselne/ nič si nemusíš študovať, ani tomu nemusíš rozumieť.
misoft
25.11.19,20:42
Ale ako je niekedy známe.... i tie nahrávky na súdoch sú často v prospech prevádzkovateľa (inými slovami - vedia upraviť, "vystrihnúť" to, čo by im uškodilo, dávalo za povinnosť). Ale v prípade, ak je to proti sťažovateľovi vhodné (napr. vulgarizmy, nadávky, vyhrážanie) - vtedy je k dispozícii nezostrihaná....
wegamizi
26.11.19,08:32
Aspon nejaka moyno ze by nadej? Ked robia z hovorov prepisy, tak asi treba cim skor konat a dozadovat sa toho, kym ich neskartuju po vyhodnoteni. Predpokladam, ze moja reklamacia, nie je ukoncena, tak ku znehodnoteniu prevadzkovatelom by nemalo dost.
Myslite, ze by som si vypisy hovorov mohla ziadat podla zakona 211 o pristupe k informaciam?
wegamizi
26.11.19,08:41
Dakujem za radu a povzbudenie. Od augusta, odkedy celu vec riesim, som uz z toho dost znechutena. Tymto si mi dala znovu guraz. :-}
Ja uz jednam s reklamacnym oddelenim a oni odmietaju sa so mnou telefonicky kontaktovat a cisla na reklamacny tim Telekomu su utajene. Cez infolinku je to velmi zdlhave. Ziadala som ich velakrat o telefonicky kontakt, zatial mi vyhoveli len raz. Pani, co mi uznala reklamaciu a s ktorou som mala dohodu, je dlhodobo na PN. Riesia to stale len jej kolegyne a ziadnea si nechce zobrat zodpovednost, maju evidentny strach. Takto sa neda pohnut dalej. SOI je len pre spotrebitela, tak ja, ako uzivatel, nemam moc moznosti. Platim mesacne pausal 40 euro a sluzby v plnom rozsahu deklarovane nevyuzivam, lebo ich tablet nepodporuje. Aj to ma stve.
Ano, bola som uvedena do omylu, to si nepriamo priznali. Maju vsak stale problem, ze tablet bol pouzivany, i ked bol len na zaciatku testovany vlozenim simkarty a vtedy som zistila nedostatky vo funkcii. Stale sa hrame so slovickom, MA ZNAMKY POUZIVANIA. To je dovod, preco vec nechcu prebrat. Ale ja som ho nepouzivala, tablet je v povodnom baleni, akurat ma pouzitu simkartu