Katrina13
25.11.19,13:33
Prosím Vás poraďáci, podnikatelia, ako riešite nasledovné: Pošlete tovar napr za 300e na dobierku + 5 e poštovné, prípadne je poštovné 0 ( u nás konkrétne nad 40eur tovaru ). Ale keď zákazník tovar vráti, lebo mu nevyhovuje ako účtovne vyriešite, že mu zašlete naspäť len 195e bez poštovného? Aký doklad mám na tých 5 e vystaviť? Na sumu 195e zvyknem vystavovať storno, ale asi by bol lepší dobropis? Všetko nám ide cez účet aj platby od zákazníka aj to čo mi vrátime v prípade že tovar zákazník nechce.
Ďakujem.
jelalim
25.11.19,12:39
ak zaplatil 300€, fakturovali ste tovar za 300€, postovne bolo 0, zakaznikovi vratite 300€.
bodliak
25.11.19,12:47
Načo sa k tomu vyjadruješ ? Pýtala sa na účtovné riešenie konkrétneho problému a nie na tvoj "trt" zákazníka.
buchač
25.11.19,12:52
bodliak (Dnes 14:47)... konkrétneho problíému
=============
Ani slovo problém nevieš napísať...
Nemudruj a choď mi dávať neužitočné.
bodliak
25.11.19,12:56
"diabetesu" nie je preklep. Nuž ale keď lepšie nemáš, slamky sa chytáš.
Katrina13
25.11.19,13:11
Ďakujem.Tým pádom by som na každej vrátenej zákazke prišla o sumu poštovného. Aj ja keď som si kupovala tovar cez internet, tak mi vrátili len sumu tovaru, ale nie poštovné ktoré uhrádzali za odoslanie tovaru. Tak teraz neviem, či to nie je v súlade so zákonom?
bodliak
25.11.19,13:25
... spotrebiteľom fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy1) nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti,2) zamestnania alebo povolania,2a)

No lebo Ty asi nebudeš spotrebiteľ, ale obchodný partner.
Tweety
25.11.19,13:40
Z 300 vrátiť len 195 je dosť odvážne, ak za tovar zaplatiť 300, vrátite 300
Katrina13
25.11.19,16:43
Ďakujem, mne tak z internetových obchodov platby vracajú...a keďže sa nám začali množiť vratky tovaru štýlom,kúpim,využijem,vrátim do 14dni,tak sme to začali zvažovať, aby nás zákazníci,ktorí su špekulanti neoberali o poštovné.Ale budeme to teda riešiť iným spôsobom.Dakujem za ochotu odpovedať.
Katrina13
25.11.19,16:44
Pardon,je tam chyba ,295 tam malo byť uvedené,proste tých 5€postovne.
Katrina13
25.11.19,16:50
Prepáčte,teraz tomu trochu nerozumiem...ja keď som si ako zákazník minulý týždeň kúpila oblecko cez internetový obchod,vrátila ho späť lebo mi nesedelo,tak mi tiež vrátili len cenu tovaru ale poštovné čo som v rámci dá zaplatila už nie,preto sa teda pýtam,či je to v súlade so zákonom,aby sme nerobili rovnakú chybu voči našim zákazníkom. Konkrétne ja som platila 60+cca 4€ poštovné=64€ celkovo,ale na účet mi vrátili len 60€.
Katrina13
25.11.19,16:52
Ďakujem Vam.
bodliak
25.11.19,20:09
Najskôr som to pochopil tak, že si kúpila a to isté predávaš ďalej...
buchač
25.11.19,20:59
bodliak (Dnes 22:09) Najskôr som to pochopil tak, že si kúpila a to isté predávaš ďalej...
===================
Ale hlavne, že si pochopil teraz.
Predtým si znova mudroval a skákal do mňa.
buchač
25.11.19,21:01
Katrina13 (Dnes 18:50) Prepáčte,teraz tomu trochu nerozumiem...ja keď som si ako zákazník minulý týždeň kúpila oblecko cez internetový obchod,vrátila ho späť lebo mi nesedelo,tak mi tiež vrátili len cenu tovaru ale poštovné čo som v rámci dá zaplatila už nie
======================
Na stránke SOI je uvedené, že :

Po doručení oznámenia o odstúpení od zmluvy je predávajúci povinný bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa doručenia oznámenia vrátiť spotrebiteľovi všetky platby, ktoré od neho prijal na základe zmluvy alebo v súvislosti s ňou, vrátane nákladov na dopravu, dodanie a poštovné a iných nákladov a poplatkov.
https://www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Reklamacia-vyrobku-vs-vratenie-tovaru-bez-udania-dovodu.soi
bodliak
26.11.19,04:09
Takže guma. Armádna zelená guma! Tzv. "Homo inutilis", čiže "človek zbytočný". Z toho pramení ten komplex. Nemáš komu rozkazovať, tak si primitívne vulgárny a už len slovo manažér ťa vytáča do nepríčetna, lebo manažér je vlastne hodnosť, ale teba už nikto neposlúcha. A keby si tu nemal nad sebou "ochrannú ruku", už by ťa dávno zrušili. Takže také trpené protekčné dieťa.