wegamizi
27.11.19,20:14
Dobry den. S tymto som sa este nestretla a prosim poradit. Kupnopredajna zmluva medzi podnikatelmi za predajcu je podpisana osobou, ktora je vymyslena. Peciatka je spravna. Je to mozne?
Fotka mi nejde vlozit :-)
marjankaj
27.11.19,19:51
Ako môže byť vymyslená? Niekto ju predsa musel vidieť ako podpisuje. Alebo kupujúci je slepý?
wegamizi
27.11.19,19:55
Bola uzatvorena telefonicky, priniesol ju kurier. Dnes som sa dozvedela, ze meno v zastupeni firmy je vymyslene. Jedna sa o Slovak telekom, a.s. v zastupeni Silvia Haburaj. Na pobocke mi dnes povedali, ze to meno je vymyslene.
misoft
27.11.19,19:58
Nuž - tak to je zlé!
Radil by som - pre sebaochranu - kontaktovať predávajúcu firmu, že niekto v ich mene pod falošnou identitou sa pokúša o podvod.
wegamizi
27.11.19,20:01
Vraj to meno Telekom stale vyuziva pri zmluvach po telefone. Zeby som to mala len ja? Preto sa pytam, ci to je nejaka pravna novinka
marjankaj
27.11.19,20:05
A čo si kúpila? A aj zaplatila?
wegamizi
27.11.19,20:07
Tablet. Aj zaplatila
marjankaj
27.11.19,20:33
A funguje?
wegamizi
27.11.19,20:35
Ved prave. Nefunguje vsetko, co malo podla zmluvy. Reklamaciu uz riesim. Len dnes pri navsteve pobocky a odvolani sa na p. Haburaj mi bolo povedane, ze osoba neexistuje. Len som chcela vediet, ci som zaspala dobu
marjankaj
27.11.19,21:00
Daj si do googla. Ja som našiel napríklad toto:
http://www.zusvytvarka.eu/assets/File.ashx?id_org=600577&id_dokumenty=1187
buchač
27.11.19,21:12
Meno určite nie je vymyslené...nie si sama, kto má na zmluve Silviu Haburaj.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Slovak+telekom%2C+a.s.+v+zastupeni+Silvia+Habura j.

Ale inak, tu máš komplet kontakt....telefónne čísla sú na nete.
Slovak Telekom, Centrum sluzieb zakaznikom, Ing. Silvia Haburaj, Laborecká 1, 04001 Kosice.

P.S.:
Holt, kto umí, ten umí...nemôže byť každý vynikajúci googlovač alebo truhlík. ;)
wegamizi
27.11.19,22:01
Ano. Videla som. Ja len sa pytam na to, co mi bolo na pobocke Telekom povedane. Ze ziadna pani Haburaj neexistuje, tak ako sa mam k tej informacii postavit?
wegamizi
27.11.19,22:06
Ano. To som vsetko nasla. Len vraj to je len krycie meno niekoho. Pisem len to, co mi bolo odkomunikovane. Som sa odvolavala na zmluvu s p. Haburaj a vraj to nie je konkretna osoba. Kontakt moze byt na nu, videl ju niekto? Alebo volal s nou niekto? Zajtra zavolam na centrum pre zakaznikov a spytam sa. Mne to pride fakt divne.
veronikasad
27.11.19,22:14
Nerieš na pobočke, ale na zákazníckej linke Slovak Telekom.
buchač
27.11.19,22:19
Si myslíš, že by to bola fiktívna osoba ?
Nuž ja ale veľmi pochybujem...aj keď je všeličo možné. Nemyslím si totiž, že by Telekom potreboval dávať fiktívne meno na zmluvy...a ani nevravím o právnej stránke.
Veď to by boli v podstate všetky zmluvy neplatné.

Existuje..aj bydlisko má, aj manžela... ;)
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=130844&SID=4&P=1
wegamizi
27.11.19,22:19
Ano, zajtra volam, som zvedava na odpoved
wegamizi
27.11.19,22:22
Ano. Vsetko som si pozerala. Ale preco mi to tak povedala na pobocke? To mi vrta v hlave. Doslova, ze ta osoba je fiktivna. Nuz som zvedava zajtra, budem si volat, uz len pre zaujimavost.
veronikasad
27.11.19,22:28
Juraj, to nemusí byť tá istá osoba (možno nevesta) - zástupca ST nepoužíva titul... Čo je zaujímavé, kod predajcu je na každej zmluve iný.
Katy a R
27.11.19,22:34
sa mi zdalo hneď známe to meno ... pozrela som do papierov - a tiež ho máme na zmluve :) Mne sa zdá byť všetko v poriadku.
ak dačo zistíš - že prečo neexistuje - daj vedieť.
To už asik aj predajca v Telekome vystupuje pod pseudonymom ???
ivka70
28.11.19,07:21
Ze na pobocke sedi niekto premudrely, co o tom nic nevie :)
pavol54
28.11.19,09:10
Ak bude problém z ich strany a súd ti to "omylom" uzná za pravdu, tak je zaň zodpovedná firma a nie zamestnaný jednotlivec. To ako si v tom prípade vyriešia určite obsahuje vnútropodniková smernica a tebe to nepovedia. Takže vôbec nezáleží na tom či je osoba fiktívna
pavol54
28.11.19,09:54
všetci máme zmluvy s týmto menom, myslíš že ich píše ona, len ich parafuje, ona tam má na ich vyhotovovanie spústu ťažných koníkov. Ak ich denne nepodpíše aspoň 50 tak ani jednu.
vicktor
28.11.19,10:12
Kde si bola na pobocke? Asi najblizsie pri bydlisku?
Predpokladam ze ta osoba je "kdesi" inde (tak ju nepoznaju) a pod jej menom sa vybavuje spusta korespondencie.
vicktor
28.11.19,10:16
Je tam uvedeny kontakt?
Tak jej zavolaj a povedz ze NEEXISTUJE.
wegamizi
28.11.19,11:19
Vsetci maju Silvia Haburaj. Videl ju niekto? Rozpraval s nou niekto? Ked clovek vystupuje v zastupeni spolocnosti, tak identita by mala byt potvrdena. Stale mi vrta hlavou, preco mi povedala na pobocke, a to bola veduca, s ktirou som riesila reklamaciu, ze ta osoba je fiktivna. Ako ked si zavolate na technicku podporu a rozprava sa s vami automat Marek
Katy a R
28.11.19,11:23
pozri - aj keď napr návrh na PZ uzavrieš so sprostredkovateľom - domov ti príde podpísaná poistka nejakým papalášom - ktorý je oprávnený to podpísať. samozrejme, ten sprostredkovateľ tam má kód, alebo číslo, možno niekde aj meno.. skúsime nabonzovať, aké info dávajú na pobočke?
wegamizi
28.11.19,11:28
Skus. Nech to je zaujimave. Ja som volala na call centrum a nevedeli mi odpovedat. Teraz som pozerala v obchodnom registri, take meno sa tam nenachadza
Katy a R
28.11.19,11:30
Môže byť vedúci zamestnanec (nie v predstavensve) na bonz by sme potrebovali - že ktorá pobočka to bola;)
Žabinka
28.11.19,11:33
to bude ako Colombova manželka.. všetci o nej vedia, ale nikto ju nikdy nevidel..:---
Katy a R
28.11.19,11:38
presne toto mi napadlo včera;) .. ale nech je akokoľvek - na reklamáciu to ozaj nemá vplyv (ako už Pali napísal)
Nandrolon
28.11.19,11:58
Podpíš sa ako "Pacho Matrtaj".
:-))))))))))))))))))))))))
wegamizi
28.11.19,12:03
Kedze reklamacne oddelenie mi reklamaciu zamietlo bez zretela na zmluvu, to znamena v zmluve je ine a skutocnost je ina, chcela som vediet, kto sa pod to podpisal, nic viac a nic menej. Reklamacne oddelenie vyjadrilo nesuhlas bez toho, aby som sa mohla branit . Teraz uz moje podnety ignoruju a mi vobec neodpovedaju. Tak som chcela niekoho vyssie. Ale to nie je predmetom moje otazky, to by bolo na dlho.
wegamizi
28.11.19,12:04
Netreba bonzovat, uz som tam bola, je to povedane ustne, dokazat sa to neda. Len mi ide o tu zaujimavu info. Ci v pobocke je hluoacik, alebo na to nieco je trebars legalne, cim sa napriklad obchadza zakon o korektnej reklamacii.
pavol54
28.11.19,12:34
wega v pobočke je hlupáčik, ktorý má nalinkované čo má robiť a na koho sa obrátiť odborne a kto je jeho priamym šéfom, spravidla ho zaujíma kedy padla a dovtedy riešiť reálne požiadavky alebo sťažnosti klientov. Pred tridsiatimi rokmi som denne podpisoval cca sto príkazov na každom bolo moje meno, raz sa pýtali na mňa jedného vodiča od nás z dediny. Prvé čo bolo povedal že také meno v živote nepočul a pritom by si bez môjho podpisu nesadol za volant. Tak čo bol som fiktívna osoba? Viac by ma trápilo či je zmluva v poriadku
wegamizi
28.11.19,12:55
Pavol54, mas pravdu. Len potom ma napadlo, ze zmluvy moze fiktivne robit hocikto bez toho, aby firma, ktorej sa to tyka, o tom tusila. Ja mam tiez SRO-cku a podpisove pravo mam ja i spolocnik. Neviem si predstavit, ze zmluva s mojou firemnou hlavickou je v poriadku, ked ju podpise ina osoba. Ja mam este aj moznost pouzivat podpis bez peciatky . To by bolo ako divokom zapade. Netvrdim, ze ta podpisana osoba musi byt verejna, ale aspon nejakym procesom sa musia k nej dostat zalezitosti, zmluvy, staznosti, podnety, ktore nedokaze nik vo firme uspokojivo poriesit bez porusovania prav spotrebitela, alebo uzivatela., pod ktorymi je podpisana. Len nic sa cez reklamacne oddelenie nedostane dalej, tak to maju, ste napospas ich rozhodnuti.
pavol54
28.11.19,13:20
reklamačné oddelenie sú právnici a ty iste nie, tak nemáš šancu niečo zvrátiť
vicktor
28.11.19,15:48
Nikdy som nebol statutar a podpisoval som za firmu, pretoze sefovia ma splnomocnili / poverili.
Tak to bude aj s touto Fiktivkovou.
wegamizi
28.11.19,15:54
Viktor, to je v poriadku. Poverena, alebo splnomocnena osoba ma tieto prava
wegamizi
28.11.19,15:56
Len mi povedali, ze osoba je fiktivna, nie neznama. Pani na tom trvala. Tak sa pytam, ci to je mozne.
vicktor
28.11.19,16:05
Snad si nemyslis, ze sefstvo Telekomu poverilo podpisovanim mrtvu dusu.
Kasli na to co ti povedala slepica na pobocke a ries reklamaciu.
wegamizi
28.11.19,17:02
Viktor ano, kaslem, idem si svojou cestou, len som chcela vediet, ci je to mozne. Comu by som sa teda vobec nedivila v dnesnom krivajucom pravnom systeme.
gardenia
28.11.19,18:56
Ja mam prvu zmluvu tiez podpisanu Silviou Haburaj este v roku 2014. Nikdy nebol ziaden problem.