zuzumojko
28.11.19,14:02
Nemecký dodávateľ nás vyzval k úhrade faktúry za poskytnuté služby na Slovensku. Takúto faktúru sme vôbec neobdržali, ale služby boli vykonané.
Čo s touto dodávateľskou faktúrou? Navyše sme tým pádom tieto služby ani nefakturovali odberateľovi.
Zaúčtujeme a uhradíme faktúru v tomto roku a vyfakturujeme nášmu odberateľovi? Čo s DPH?
Nemali sme ešte taký prípad..
marjankaj
28.11.19,13:08
No niektorí fakturujú a neurobia. Prečo by ste vy nemohli urobiť a nefakturovať?:rolleyes:
zuzumojko
28.11.19,13:22
:-D
Ano, zvykne to byt naopak. Robí to kolegyna a nejak na to vraj pozabudla. Dodavatel ani odberatel sa nehlasil :-)
pavol54
28.11.19,13:25
Skús vypátrať či nemajú tiež povinnosť odsúhlasiť pohľadávky po skončení roku ak áno, tak by som mu slušne vysvetlil existenciu kruhového svalu. (teraz v novembri)
Soňa K
28.11.19,15:59
O akú sumu ide ? Pri faktúre z Nemecka ste mali povinnosť samozdaniť, ak ste služby nefakturovali odberateľovi, máte zle povinnosť na DPH aj nižší základ na daň z príjmu.
zuzumojko
29.11.19,07:34
Áno, viem. 390 EUR. Čo s tým teraz?
Soňa K
29.11.19,09:26
Spravila by som dodatočné na DPH, tam máš výstup, vstup, o nič nejde. Faktúru do nákladov môžeš zaúčtovať aj v tomto roku, to Zákon o dani z príjmu dovoľuje a do výnosov by som to riskla, taká veľká suma to nie je. Alebo podaj dodatočné aj k dani z príjmu a započítaj do základu dane aj náklad aj výnos.