PeterBuchon
29.11.19,08:51
Dobry den, chcem sa opytat ked je manzelka na rodicovskom na prveho syna ktory ma 18 mesiacov a ja chcem ist na matersku ako otec na druheho syna ktory ma 3 mesiace ci to je vobec mozne. Alebo manzelka nemoze poberat nic aby mne vyplatili matersku. Ja by som chcel matersku na 2heho syna a zena rodicovky by poberala na 1veho. Je to mozne? Dakujem velmi pekne
Mila123
29.11.19,08:08
nie, nepôjde to
išlo by to vtedy, keby si ty bol na MD prvého syna a manželka na MD druhého syna...
ale v kombinácií s RP to nie je možné
jales
29.11.19,12:11
Ja by som si to radšej overila v sociálnej poisťovni. Ak má dve deti do 3 rokov asi by mohol byť manžel na MD s jedným a manželka na RD s druhým dieťaťom.
veronikasad
29.11.19,12:59
Manzelke nevznikol narok na poberanie materskeho pri druhom dietati?
veronikasad
29.11.19,13:00
Takyto postup nie je možný
zlatka.b
29.11.19,13:59
Je možný postup ako písala Mila 123, otec na materskú s prvým synom , matka ostáva na materskej s druhým synom. Pozor však na príjmy otca, počas materskej nesmie mať príjem z pracovného pomeru, z ktorého je na materskej. Môže mať iný príjem z iného pracovného pomeru alebo dohody, ale mám skúsenosť, že to sociálna poisťovňa každým mesiacom posudzuje prísnejšie.
Katy a R
29.11.19,14:07
jales - len si treba uzrejmiť - že RD - je rod dovolenka, voľno zo zamestnania. A niečo iné je poberanie dávky - RP;)