verne
29.11.19,09:56
Už dlhšiu dobu mi pretrvávajú ukrutné bolesti v pravom ramene, odkiaľ to potom prejde do ľavého lakťa a nastane tŕpnutie troch prstov na ľavej ruke + mravenčenie v prstoch. Bolesť je takého rázu, ako by vám niečo obrovské tlačilo na miesto alebo kliešťovité zovieranie. Mastí som už minul asi 5 kg tabletiek od bolesti Flektor ani neviem koľko, potom Frontin a pod. nič neutícha. Na neurologii ma poslali na magnetickú a na to treba čakať po objednaní 3,5 týždňa a my môžeme aj zomrieť. Poradte poraďaci čo by odľahlo bolesti.
Dáša_
29.11.19,10:27
3,5 týždna nie je zase na čakanie tak veľa. Ak je ale bolesť neznesitelna, tak na urgent, daju infúzie, prípadne rovno hospitalizujú. A ak hospitalizujú. MRI býva rýchlejšie.

inak, veľká časť bolestí krčnej chrbtice sú svaly - neodostatočné, alebo žiadne cvičenie. Alebo naopak blbé cvičenie. Ale k tomu sa vyjadrí neurolog po MRI. Bez toho sa nikto nepohne.
verne
29.11.19,11:25
To je odpoveď ako od lekára to som nechcel, lebo to počúvam stále, prídem odtiaľ a pošlú ma na Rehabilitáciu a je to v kýbli. To cvičenie je možno náznak prípadne by som mohol niečo skúsiť.
buchač
29.11.19,11:27
... a MY môžeme aj zomrieť
=================
...a kto ešte ???
Dáša_
29.11.19,11:32
no máš pravdu, k odpovedi ma inšpiroval článok neurochirurga z košickej nemocnice. Obávam sa, že iné riešenie ale neexistuje
Tweety
29.11.19,11:38
Tie ukrutné bolestí majú svoju príčinu, hlavne ak mastičky, tabletky od bolesti nepomáhajú. Najprv teda počkať na poriadne vyšetrenie a potom sa podľa neho zariadiť. Pokiaľ budeš čakať na MR skús hadiu masť na rameno.
kopretinka
29.11.19,11:45
A akú odpoveď si chcel??
buchač
29.11.19,11:49
kopretinka
29.11.19,11:53
Je to aj na uvolnenie svalstva.......kolegyni v lekárni dali guajakuran,keď ju seklo....
kopretinka
29.11.19,11:56
A pritom to bolo kedysi na recept ako liek na ukludnenie....
kopretinka
29.11.19,12:05
Pôsobí ako analgetikum.Pýtaj v lekárni,ak nemajú,mali by objednať.
Alebo objednaj od dovozcu,niekde tam bude určite kontakt.
https://www.polimedel.sk/index.php/sk/
PotPalo
29.11.19,12:08
Naše lekárstvo... Ja som čakal na vyšetrenie u neurológa (dlhodobé bolesti krížov) tri mesiace. Inak pozor, jedného vraj boleli kríže, následne krčná chrbtica, a neprechádzalo to ani po tabletkách za tri týždne. Bol to nádor v mozgu. Nechcem strašiť, ale niektoré veci by sa nemali brať na ľahkú váhu. Pokiaľ tabletky a ležanie nezaberie, treba znova urgovať u lekára. Pri vážnych prípadoch zrazu ide všetko na počkanie.
alla66
29.11.19,12:13
Doplň Magnezium, Milgamma N (B12) a boľavé miesto natrieť Muay krém thajský
buchač
29.11.19,12:19
Šak hej...v letáčiku sa o tom píše, že uvoľnenie.
Nie som doktor...ale nie je to na uvoľnenie pri určitom psychickom napätí ?

Flektor je len a len (aspoň podľa mňa a mojich skúseností) reklamná onačina...či masť, či náplasti je len ťahanie love z bugiľára.
buchač
29.11.19,12:21
verne (Dnes 12:25) To je odpoveď ako od lekára to som nechcel, ....
===============
Chceš moju odpoveď od laika ?
Nechci...;) :D :D :D
kopretinka
29.11.19,12:26
Ja som mala teraz veral,tabletky.Na kríže mi to trochu pomohlo,na krk nie,tak som si dala náplasť.Netvrdím,že sa stal zázrak a som bez bolesti celkom,ale bolesť sa zmiernila.
lienocka10
29.11.19,12:51
nemoze t byt napr karpalny tunel? viem ze to kedysi riesila svokra - krajcirka z povolania a mala slachy uplne do... aj ju operovali a brala wobenzym, teraz je ako tak fit ale musi davat bacha a precvicovat tu ruku
verne
29.11.19,13:12
a to je asi správne pomenovanie, keď som bol prvý krát na neurológii tak o tomto kapalnom kanali debatovali, že to bude pravdepodobne niečo s tým. Ako to liečila tá svokra, iba operáciou ?