Splneo
30.11.19,23:33
Zdravím,

Pracujem krátky dlhý týždeň. Klasika 5 a 2 na striedačku.
S tým, že zamestnávateľ kvôli iným predajňam kde stratil zamestnancov nás posiela na záskoky. Keďže sa denne pracuje tak kvôli 10 hodinovke a počítaniu na kvartál nám aj hodiny chýbajú a tak tie záskoky zaplnia tie chýbajúce hodiny.

Čo v prípade ak všetky hodiny su vyrovnané ba dokonca 32 hodín v pluse no nariadený sa rozhodne nariadiť záskok cez dlhy tyzden -> takže volno v tyzdni je len jeden deň a následne nariadzuje aj další záskok na krátky týzden.

Takže clovek pracuje pondelok, utorok, streda vo štvrtok má volno a zase ide do práce piatok sobota nedela v pondelok ma konecne volno klud a oni zase nariadzuju na utorok prácu záskok + kartky tyzden streda stvrtok...

Je to v poriadku?
Dá sa takýto záskok odmietnuť?
Podľa mna keby Vám zašlem výplatnú pásku tak Vás šlak trafí...

Vopred za rozumné rady ďakujem

PS: Keby, že sa to deje raz za čas O.K. ale poslednú dobu som denno denne 10hodín v práci :) a to aj napriek krátkemu dlhému týždňu.
veronikasad
01.12.19,05:08
Mas 40 hod. tyzdenny fond pracovného casu? ak ano, tak ked odpracujes 70 hod.za dva tyzdne, tak nie je dodrzany...

Priloz tu vyplatnu pasku bez osobných udajov, inak sa odpovedat neda.
Splneo
01.12.19,06:48
Ak to budeš rátať na 2 týždne tak je to 80 hodín odpracovaných + 10 chce ešte navýšiť ;)

Ak sa k tomu dostanem hneď to pošlem som tu len cez mobil zatiaľ.