Janka4110
01.12.19,11:22
Máme u nás v obci malú predajňu potravín a ja som tam zamestnaná. Chcela som ľuďom spríjemniť nakupovanie aspoň počas Vianoc a púšťať vianočné piesne. Len dnes mi kamarát povedal že budem porušovať autorské práva a potrebujem nejaké povolenie...viete mi niekto vysvetliť a povedať k tomu viac?
Onko
01.12.19,11:19
kopretinka
01.12.19,16:05
Ty ako zamestnanec nemôžeš nič púšťať.Ani vybavovať žiadne povolenia.Ak príde zamestnávateľovi pokuta,tak sa ti pekne poďakuje.
Doporučujem nebyť priveľmi aktívna a riadiť sa iba príkazmi zamestnávateľa.
kopretinka
01.12.19,16:08
Ona nie je vlastník.
Onko
01.12.19,16:17
Napriek tomu mi poďakovala za nasmerovanie, zrejme je pre ňu ten link užitočný, aby vedela, čo vlastníkovi navrhnúť. Doporučujem nebyť priveľmi aktívna pri mínuskovaní a byť aktívnejšia v niečom pozitívnom :-D
misoft
01.12.19,16:51
mimotemy
Najhoršie na tom všetkom je ten fakt, že licenčné poplatky vyberá SOZA, k tomu sa pridá SLOVGRAM a OZIS (samozrejme, každý má svoj sadzobník) - a ten čo prehrá jednu pesničku, zaplatí 4x pretože ešte sa platí koncesionársky poplatok.
Inými slovami - štátne výpalníctvo cez súkromné spoločnosti a autori, vydávatelia a tí, čo pracujú v audiobiznise dostanú z toho len omrvinky - väčšinu si zoberú práve tie výpalnícke firmy.
Pretože veľmi pochybujem, že SOZA posiela peniaze nejakej zahraničnej pop skupine, hviezde. Tí ani NEVEDIA, či sa u nás niečo od nich hraje.
Boli aj prípady, kedy SOZA vehementne vyžadovala poplatky za ľudové piesne (niekedy autor neznámy) od detí a dôchodcov na rôznych besiedkach, posedeniach a podobne.


SOZA v našej krajine s požehnaním štátnych orgánov vyberá aj nad rámec povolení. Nik nezakročí, pretože to "niekomu" veľmi vyhovuje.
Mgr. art. Ľubomír Burgr – predseda predstavenstva

JUDr. PhDr. Silvester Danóczy, PhD. – člen predstavenstva

Mgr. Tomáš Mikš – člen predstavenstva
kopretinka
01.12.19,17:57
Nemôže byť každý pozitívny.Musí byť niekto aj s reálnym pohľadom na svet :D
pavol54
01.12.19,18:38
Ak má firma zamestnancov, hoci aj okopávačov na poli, tak platí koncesiu za rozhlas a televíziu, ak takéto médium vysiela hudbu je to vecou moderátorov vo vysielaní za to sa neplatí ale ak do tohoto rozhlasového prijímača švacnem USB s nahrávkami je to reprodukcia, za čo sa platí. Teda ja by som si našiel nejaký hudobný kanál a bolo by to v rámci koncesných poplatkov. Len tak na okraj tie vianočné skladby sú na každom rohu.
kopretinka
04.12.19,10:26
No ako? Už púšťaš?
Soňa K
04.12.19,10:55
Poznámka - SOZA a podobné organizácie sú členmi medzinárodných organizácií na ochranu autorských práv a plnia si povinnosti, ktoré im z tohto členstva vyplývajú. Do zahraničia posielajú aj vyúčtovanie aj honoráre. Tak, ako chodia slovenským autorom honoráre zo zahraničia.
Janka4110
12.12.19,13:18
nie, nepúšťam, nesmiem, povedala som o tom nadriadenému ale nič sa nedeje, len mi povedali že sa na tom pracuje a že sa ozvú. Tak čakám...je mi smutno, v obchode je ticho, ale zákon je zákon, čo už...
dmc
12.12.19,13:24
pavol54
12.12.19,14:16
mne je to jedno, podstatné že moju firmu štát vydiera za to že používame zástrčku na polievanie a súčasne musíme platiť koncesiu za to čo nepoužívame
kopretinka
12.12.19,19:52
Palo nepleť sem koncesie,o tom nie je tento problém.Ak platí koncesie,to neznamená,že nemusí platiť soze a tým ostatným .
vicktor
13.12.19,05:45
Tak spievaj. Ci aj to je zakazane?