tinka111
05.09.06,12:52
Ahojte,
prosim mozete mi pomoct. Urobila som klasicky mzdy v Mzdach a personalistike od MRP. Ked som ich chcela poslat cen internet do socialky nezobralo mi vykaz a vyhodilo nasledovne chyby:
Chyba: Rozdiel poistného a dávok NP: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 12: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 12: Nevyplnený údaj
MRP v poslednej novelizacii zmenilo tlaciva do SP a akosik tam zabudli dat kolonky na nezaopatrene deti, takze to by som chapala, tomu rozdielu poistneho moc nechapem, ale co s tym mam robit???? :-((( Poradte prosim!!!! :(
tinka111
05.09.06,11:24
Stretli ste sa s tym niekto??? Neviem co s tym....
kika571
05.09.06,11:25
Počet detí už nie je zaujímavý pre Soc. poisť.- zrušenie 0,5 % zníž. odvodu na každé dieťa na Starobné poistenie od 1.1.2006. A to IP - koľko máš zamestnancov a nie sú to star.dôchodcovia? Ale to by Ti vypisovalo aj PvN. No neviem...
tinka111
05.09.06,11:27
Chyba: Rozdiel poistného a dávok NP: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 12: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 12: Nevyplnený údaj
tinka111
05.09.06,11:29
Proste toto mi vypisalo a vratilo mi vykaz...za august som mala 12 zamestnancov a jednu dohodu Ja neviem co robit nic sa oproti minulemu mesiacu nezmenilo a vtedy mi to bez problemov zobralo :-(
Ľubica2
05.09.06,11:30
Ja nepracujem v tomto programe, ale od môjho programátora som dostala informáciu, že podľa informácií zo Sociálnej poisťovne posielať mesačné výkazy elektronicky v novej štruktúre bude možné až od štvrtku (7.9.2006). Možno tvoj program, s ktorým pracuješ používa novú štruktúru mesačného výkazu a preto ak pošleš výkaz do 7.9.2006 nebude akceptovaný a bude hlásiť chyby.
kika571
05.09.06,11:32
Rozdiel poistného a dávok NP - aké dávky NP ?
tinka111
05.09.06,11:33
kika571 - ved to ze neviem...
Lubica2 - to vazne???
tinka111
05.09.06,11:34
Lubica2 kde si o tom mozem precitat???
Ľubica2
05.09.06,11:42
Neviem či majú túto informáciu niekde zverejnenú, ale môj programátor mi toto oznámil.
tinka111
05.09.06,11:43
mas dobreho programatora... :-)
katkaj
05.09.06,11:47
mas dobreho programatora... :-)

Tiež mi náš programátor pri zaslaní upgradu mzdového programu dal informáciu že novú štrukturu zasielaneho suboru XML do SP budú mat v SP inštalovanu až vo štvrtok. Dovtedy testujú po starom a preto ak pošlete subor XML skor, budu indikovat chyby. :rolleyes:
Ivucha
05.09.06,11:51
A nemáš tam niečo zle zadané? Skontroluj si údaje všetkých zamestnancov,prepočítaj si ich mzdy, určite zistíš kde si urobila chybu.
Ja pracujem v programe MRP a výkaz do Soc.poisťovne posielam nasledovne:
dám si vytlačiť v programe celý výkaz pre Soc. poisťovňu, potom sa prihlásim na internet do podatelne soc.poist. a manuálne tam zadám výkaz za príslušný mesiac.Po ukončení si vypýta kód z grid karty.
tinka111
05.09.06,12:00
Mam jednu firmu ktoru robim rucne a tam to zadavam manualne. Ale tuto ked robim v programe sa mi zda zbytocne to takto posielat. Asi si pockam do toho stvrtku, lebo ostatne som uz vsetko skontrolovala a nenasla som si chybu. Takze zatial vsetkym dakujem!
A este sa chcem spytat tych co robite v MRP pri dochodcoch, kde sa "zaklikava" aby program zmenil odvody??? Ja som pri pracovnych pomeroch - mzdove udaje - invalidita aj zvolila ze je starobny dochodca no odvody mi pri vypocte mzdy aj tak dalo ako pri klasickom zamestnancovi. Neviete niekto poradit este aj s tymto???
Ivucha
05.09.06,12:07
Ked si nastavená v pracovných pomeroch, vyber si zamestnanca-teda toho dôchodcu,daj F9 -poistné, enter a manuálne si tam môžeš tie percentá odvodov zadať ak ti to inak nejde. Alebo potom skús zavolať do spoločnosti MRP,Brezno a oni ti tam poradia.Tlf. je: 048 -6112525
kika571
05.09.06,12:17
V pracov.pomeroch otvor si daného zamestnanca, klikni na poistné, potom napr. invalidné poistenie-klikni 2x, otvorí sa Ti tabuľka - klikni na opraviť, potom odklikni pri poistnom zamestnanca a daj tam 0% a poistné organizácie vymaž fajku. To isté urob v poistení v nezamestnanosti.
tinka111
05.09.06,12:20
ja viem ze sa to da takto manualne urobit ale myslela som nejak tak ze by to spravilo len na zaklade toho ze by som odfajkla ze je to dochodca, ale asi sa to neda, uz som im aj volala a tiez mi to povedala len takto... Inak dakujem
lenkak
05.09.06,15:55
treba počkať na nový upgrade. Len ten vyrieši uvedené problémy.
pingino
05.09.06,20:16
Tiež mi náš programátor pri zaslaní upgradu mzdového programu dal informáciu že novú štrukturu zasielaneho suboru XML do SP budú mat v SP inštalovanu až vo štvrtok. Dovtedy testujú po starom a preto ak pošlete subor XML skor, budu indikovat chyby. :rolleyes:

No to je sice pekne, ale na stranke

https://podatelna.socpoist.sk/Resources/dokumenty/EZU_ZmenaRozhrania.html

je od 2.8. publikovana informacia, ze nove rozhranie bude funkcne od 1.9. Takze ak to nefunguje mali si tam zakvacit oznam.
pingino
05.09.06,20:21
potom odklikni pri poistnom zamestnanca a daj tam 0% a poistné organizácie vymaž fajku. To isté urob v poistení v nezamestnanosti.

Tento postup je nespravny. Je potrebne nastavit ukoncenie obdobia platnosti poistneho a nie ho uplne vypnut.
avipe
06.09.06,07:19
Ahojte, chcela by som sa aj ja pripojiť k tomuto problému. Práve sa chystám robiť mzdy a ak tomu dobre rozumiem, mám 2 možnosti. Buď si nechám starú verziu MRP 4.55 a urobím mzdy podľa nej a sociálka prijme aj starý výkaz, alebo stiahnem najnovší up-grade 4.6 a budem čakať, kedy bude poistovňa schopná prijímať nové výkazy? Pochopila som to dobre?;) avipe
adinka55
06.09.06,08:59
Ja som sa tiez informovala, zrejme musime pockat kym socialka bude schopna prijimat nove vykazy za 8/2006.
bezradná
08.09.06,08:35
Teraz som sa bola pozrieť na MRP - stanovisko MRP k výkazom do soc. poist. prikladám

Upozornenie- verzie aplikácií Mzdy a personalistika 4.56 vizuálny systém a 5.61 univerzálny systém vytvárajú mesačný výkaz poistného určený pre elektronické zasielanie do Sociálnej poisťovne v novom formáte. Nové rozhranie, ako o tom informovala Sociálna poisťovňa na svojej internetovej stránke (https://podatelna.socpoist.sk/Resources/dokumenty/EZU_ZmenaRozhrania.html) už 2.augusta t.r. malo byť sprístupnené 1.septembra t.r.
Nové rozhranie Sociálna poisťovňa sprístupní pravdepodobne až 11.septembra. Podľa inštrukcií zo Sociálnej poisťovne je potrebné s odosielaním výkazov počkať až do sprístupnenia nového rozhrania avšak poistné je potrebné uhradiť v stanovenom termíne.

Pozn. MRP univerzálny systém - 5.70a prístupný od 4.9.06
majernikova
14.09.06,11:10
Ahojte, vie mi niekto poradiť ako mám odstraniť chybu vo vykaze pre SP?
Zoznám chyb je NP-zamestnávatľ 22: chybná hodnota (1,4% z vym. základu pre NP) a to isté je zamestnanec ...
Volala som na MRP a mi oznámili, že to je v aktualizácii....., no jednoducho mi nepomohli. Mám prepočítať mzdy, prepočitala som ...a nič. Poraďte, ako to mám odstraniť.
Ďakujem:)
pingino
14.09.06,12:21
Zoznám chyb je NP-zamestnávatľ 22: chybná hodnota (1,4% z vym. základu pre NP) a to isté je zamestnanec ...


Tipujem ze ide o problem so zaokruhlovanim poistneho. Ak je to tak, odpoved najdete na internetovej stranke mrp:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=192
majernikova
14.09.06,17:26
...áno, môže, ale ja mám problém až tento mesiac. Pri kontrole som zistila, že je zle vypočítaná mzda u jedného zam. a tak som to opravila. Problem nastal, ked som chcela odoslať opravný výkaz na SP. Je zaujímavé, že pri odoslaní riadného výkazu za 07/2006 priešiel hneď. Preto neviem kde je chyba.
Ahojte a ďakujem za radu
lenkak
14.09.06,17:27
a zadala si v MRP, že sa jedná o opravný výkaz?
majernikova
14.09.06,17:37
Áno, zadala som "opravný výkaz", už som posielala opravný a nebol problém no teráz si to neviem vysvetliť. Nerozumiem tomu prečo to nepočíta tak ako by malo.
lenkak
14.09.06,17:40
z mrp
V aplikácii Mzdy a personalistika je možné spôsob zaokrúlenia nastaviť: v menu Nastavenie - Parametre miezd - Poistné sa nachádza zaškrtávacie políčko "Sociálne poistné zaokrúhľovať s prihliadnutím na dve des. miesta"

V novej verzii rozhrania pre zasielanie výkazov, ktorej prevádzka sa začala 01.09.2006 sa Sociálna poisťovňa vrátila k zaokrúhľovania súm poistných bez ohľadu na počet desatinných miest. Uvedené zaškrtávacie políčko je preto potrebné vypnúť. Po prepočítaní mzdy bude poistné 25,005 Sk zaokrúhlené na hodnotu 26 Sk.
majernikova
14.09.06,17:51
Ďakujem Lenka, vyskúšam a potom Ti napíšem či to bolo v tom. Mne tam vyhadzuje len NP.
Prajem Ti krásny víkend.
hanar
18.09.06,13:47
Ako zadáte do miezd nového zamestnanca a pri tom ešte priradiť plat?
plp
18.09.06,14:52
Ahojte,
prosim mozete mi pomoct. Urobila som klasicky mzdy v Mzdach a personalistike od MRP. Ked som ich chcela poslat cen internet do socialky nezobralo mi vykaz a vyhodilo nasledovne chyby:
Chyba: Rozdiel poistného a dávok NP: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 12: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 12: Nevyplnený údaj
MRP v poslednej novelizacii zmenilo tlaciva do SP a akosik tam zabudli dat kolonky na nezaopatrene deti, takze to by som chapala, tomu rozdielu poistneho moc nechapem, ale co s tym mam robit???? :-((( Poradte prosim!!!! :(
Ahojte, tiež si myslím, že je to asi tak, ako píše Ľubica2. Ja pracujem v Pohode
a tiež augustové výkazy do sociálky neprešli.Z Pohody som dostala mailom Spravodaj, kde píšu ,že Soc.poisť.nie je momentálne schopná prijímať výkazy
ani v novej ani v pôvodnej štruktúre a že technický problém je na ich strane.
Dokonca požiadali SP,aby vydali verejné stanovisko k danej situácií na stránke www.socpoist.sk. Ja som si tento mail vytlačila a priložím ho k mesačnému výkazu za 08/2006, keď sa už bude dať odoslať. Aby som aj o 5 rokov, keď náhodou príde penále za neskoré odoslanie výkazu vedela, prečo sa tak stalo.
Ľuba
Marína
18.09.06,15:31
Ako zadáte do miezd nového zamestnanca a pri tom ešte priradiť plat? V Agendy/Zamestnanci cez Insert pridáš nového zamestnanca a vyplníš všetky údaje. V Agendy/Pracovné pomery vyplníš všetky údaje a to Pracovný pomer, Mzdové údaje(úväzok, druh mzdy, invalidita, ostatné, nemoc), Poistné(ostatné poistné,zdravotné poistné) atd. Choď krok za krokom. Ak budeš mať všetko vyplnené, skús vypočítať danému zamestnancovi mzdu a ak vo výpočte niečo nebude sedieť, ozvi sa.
lenkak
18.09.06,15:45
stačí vyskúšať tak ako píše Marína a pôjde to. Občas treba aj skúšať a popozerať archív.
tinka111
27.09.06,04:13
Ahojte!
mam este tento mesiac jednu firmu ktorej robim mzdy rucne a zasielam mesacny vykaz manualne do SP. Akosik nechapem ked nahodim dohodarov do toho noveho tlaciva urazove poistenie mi vypocita v pohode ale garancne mi hadze po 1 korune - napr: 1200 Sk mzda za DoVP - UP = 10 Sk a GP´= 3 Sk a ten program mi vyhodi Up = 10 Sk a GP = 1 Sk...
Nechapem preco viete prosim niekto poradit? Dakujem moc!
tinka111
27.09.06,05:42
Ahojte!
mam este tento mesiac jednu firmu ktorej robim mzdy rucne a zasielam mesacny vykaz manualne do SP. Akosik nechapem ked nahodim dohodarov do toho noveho tlaciva urazove poistenie mi vypocita v pohode ale garancne mi hadze po 1 korune - napr: 1200 Sk mzda za DoVP - UP = 10 Sk a GP´= 3 Sk a ten program mi vyhodi Up = 10 Sk a GP = 1 Sk...
Nechapem preco viete prosim niekto poradit? Dakujem moc!!
abel
27.09.06,06:10
Tinka, ja neviem či ti to zle počíta v MRP alebo pri manuálnom vstupe pri EZU do SP.
Marína
27.09.06,06:21
Skontroluj si nastavenia podľa priložených obrázkov. Pôjdeš do:
Pracovné pomery(ďalej PP), klikneš na zamestnanca/v PP druh PP=Dohoda o VP, v PP/Poistné klikneš na GP a odkontroluješ nastavenie podľa priloženého vzoru. Tak isto si odkontroluj v Číselníky/Mzdový číselník/Práca so mzdovým číselníkom/Poistné/klikneš na GP a skontroluješ nastavenia. V GP_3 máš výsledok výpočtu poistného, kde ÚP=10 a GP=3.
tinka111
27.09.06,08:20
Lenze mne to zle pocita pri manualnom vstupe do EZU do SP.
Neviete co to moze byt???
tinka111
27.09.06,08:20
Oni nemaju program zamestnavaju iba dohodarov tak ich vzdy robim len rucne :-(
hanar
16.10.06,11:43
Ako tlačite štvrtročné prehľady v MRP?Ďakujem:confused:
monnica
16.10.06,12:28
No vo výstupoch máš OSTATNÉ a tam je aj štvrťročný prehľad.
Ja si ho dám vytlačiť ale prepisujem ho ručne pretože čiarový kód vraj nie je správny. :) Nezabudni na dátumy a všetko to skontrolovať.
Počítaču nemôžeš vždy veriť a ani sebe čo ak si sa pomýlila.
Všetko treba radšej prekontrolovať;)
TATRY MKS
16.10.06,12:30
Tlačenie štvrťročného výkazu -

výstupy - ostatné - štvrťročný prehľad o dani (po roku 2004)

vyberieme napr. 3. štvrťrok 2006 - ukážka -
doplníme dátumy zrazených preddavkov aj dátumy odvedených preddavkov - skontrolujeme podľa bankových výpisov, či boli odvedené preddavky v správnej výške, tak ako mali byť odvedené - odklepneme OK - zobrazí sa celý "prehľad" - v ľavom hornom roku je ikona tlačiarne - vytlačíme.
Vytlačený prehľad si nechávam ako kópiu - na daňový úrad prepisujem ručne do tlačiva "Prehľady"
Ak požadujete od daňového úradu vrátiť vyplatený daňový bonus - je tam aj "žiadosť ".
lenkak
16.10.06,18:18
Ešte si do zostavy pred tlačou môžeš dopísať dátumy.
deha
30.10.06,11:09
Vietete mi poradiť ako opraviť neuplatnený daňový bonus na dieťa v mzdách za min. mesiac?Nepoznám vychytávky tohto programuMRP-Mzdy v DOS, lebo väčšinou pracujem na iných,ale potrebovala by som to súrne opraviť.Ď.